Mehmet Deniz; “Kurumsal kimliğimize saldırıdır”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

zekeriyekoy114

Mimarı açıdan kullanışsız bir tarzda yaptırılan ve ulaşım sorunu nedeniyle de Sarıyerlilere yeterince hizmet veremeyen Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nin geçtiğimiz günlerde sağlık merkezi olarak kullandırılmak şartıyla kiraya verilmesi AKP ve yandaş gazetelerin tepkisine neden oldu. Binanın, aylık 51 bin liraya Sağlık Merkezi olarak kullandırılması şartıyla kiraya verilmesi, bölgede yaşayan yüz binden fazla insanın yüzünü güldürürken, muhalefet ise bu durumdan memnun olmadı. Zekeriyaköy ve civar köylerde yaşayan on binlerce Sarıyerliye sağlık hizmeti vermesi beklenen tesis, böylece hem çürümekten kurtulmuş hem de belediyenin ciddi bir gelir elde etmesine katkı sunmuş oldu.

“KURUMSAL KİMLİĞİMİZE SALDIRIDIR”

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, yapılan hizmeti baltalamak isteyen ve bu kiralama olayı üzerinden partisini ve belediyeyi hedef alan çevrelere çok sert tepki gösterdi.

Deniz, bu konuda şu açıklamayı yaptı;

Son günlerde kamuoyunda CHP’li Sarıyer Belediyemizin Demirciköy’deki Kültür Merkezi’nin kiraya verilmesi ile ilgili yerel ve ulusal basına konu olan Genel Başkan Yardımcılarımızın zan altında bırakıldığı olayla ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal kimliği ve yöneticileri girit ilişkiler içerisinde olamaz. Partimizin üst düzey yöneticilerini zan altında bırakacak bu tür açıklamaları şiddetle kınıyorum.

Sarıyer Belediye Başkanlığımız bir ihale yapmış bu ihaleyi de x firma kazanmıştır. Sarıyer Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’ten bu konu ile ilgili bilgi talebinde bulunduk. CHP Genel Başkan Yardımcılarımız böyle bir olaya müdahil oldukları konusundaki yerel ve ulusal basındaki haberler Cumhuriyet Halk Partisinin kurumsal kimliğine yapılan bir saldırıdır. Bu ihale ilgili kamu yararını zedeleyecek her hangi bir eksiklik olması halinde Sarıyer Belediyemizce düzeltileceğini beyan ederim.

Saygılarımla…

Mehmet Deniz / CHP Sarıyer İlçe Başkanı

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 16 Aralık 2013 tarihinde yayınlanmıştır. (5 sene önce)

Habere yorum yaz

  1. TURAN TANÖREN dedi ki:

    Şükrü Bey için avanta önemli, parti içi ilişkilerin hiç önemi yok ki.