“Sariyer’i siyaset üstü bir anlayışla yöneteceğiz”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sems_cakiroglu_aday_adayligi_basvurusu_sariyergazetesi-45

– Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Şems Çakıroğlu, Sarıyerli ve AK Parti kökenli olması nedeniyle Sarıyer’in tüm sorunlarına vakıf olduğunun altını çizerek, “Sarıyer’i siyaset üstü bir anlayışla yöneteceğiz” dedi. Yerel seçimlere belediye başkan adayı olarak girecek adayların açıklanmasına sayılı günler kala, partilerin projeleri birer birer belirginleşmeye başladı. AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylarından Şems Çakıroğlu, Sarıyer’le ilgili pek çok projeleri olduğunun altını çizerek, “Ben ve ekibim önce Sarıyerli, sonra AK Parti kökenli olmanın avantajıyla, Sarıyer’in tüm sorunlarına vakıfız. Bu olmazsa olmaz çözümlerimizin yanı sıra, çok farklı, sıra dışı ve Sarıyer’e özgü projelerle geliyoruz” dedi.

“SİYASET ÜSTÜ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI”

Çakıroğlu, önümüzdeki süreçte bu projelere dair tüm teknik detayları açıklayacağını söyledi. Projelerin, kağıt üzerinde ve oy avcılığı amacıyla değil, ayağı yere basan, Sarıyer yerel kaynaklarıyla gerçekleşebilecek olanların; acilen gerçekleştirilebileceği, Sarıyer dışından yapılacak işbirlikleriyle çözülebilecek olanların ise; projelendirilmiş olarak sonuç alınabilecek çalışmalardan oluştuğunu ifade eden Çakıroğlu, en önemli projelerinin siyaset üstü bir anlayışla Sarıyer’i barış ve sevgi toplumu yapmak olduğunun altını çizdi.
“Ben köken olarak Trabzonluyum” diyen Çakıroğlu, “Eşim ise Sivaslı. Ama doğma büyüme Sarıyerli biri olarak Sarıyer’in, ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm noktalarını çok iyi biliyorum. Bir Sarıyerli olarak, en rahatsız olduğum konulardan biri, Sarıyer’deki siyasi kutuplaşma. Bu yüzden de Allah bana ve ekibime Sarıyer Belediyesi vasıtasıyla Sarıyer’e hizmet etmeyi nasip ederse, en önemli projelerimden biri; bu kutuplaşmayı sonlandıracak, Sarıyerli olmak bilinciyle bütünleşecek bir toplum mühendisliği projesi” şeklinde konuştu.

“HİZMETİN SİYASİ GÖRÜŞÜ OLAMAZ”

Hizmet almanın da, hizmet vermenin de siyasi görüşünün olamayacağını dile getiren Şems Çakıroğlu, “Sarıyer Belediyesi etkinlik ve faaliyetlerine bakıyorsunuz, kültür sanat faaliyetlerinden, kent konseyine, açılışlardan sergilere kadar halkla bütünleşememiş bir yapı. Çünkü hizmeti veren de alan da olaya siyasi bakıyor. Belediyenin birkaç birim müdürü ve olayın birinci dereceden muhatapları dışında ilgi yok. Bunu ortadan kaldıracak siyaset üstü bir sivil yapılanma öncelikli hedefimizden olacak” diye konuştu.
Siyasete AK Parti kadrolarında yer alarak aşladığını belirten aday adayı Çakıroğlu, “Ben gözümü AK Partili kadroların siyasi oluşumlarında açtım. Bu günkü dava arkadaşlarımla her zaman kol kola yürüdüm. Ama bunun yanı sıra, AK Parti dışından çok sıkı dostlarım, dostluklarım oldu. AK Parti görüşüne sahip olmayan çocukluk arkadaşlarım gibi, babamın hatta dedemin arkadaşlarının ellerini öpüp hayır dualarını aldım. Aday adaylığımı açıkladım andan itibaren Parti içindeki dostlarım kadar, parti dışından da destek ve tebrik gördüm. İşte Sarıyer’in bu yapısı hizmete siyaset üstü bir anlayışla bakmamızı olmazsa olmaz kılmaktadır” dedi.

“HER SINIFTAN SARIYERLİ İLE BİRLİKTE”

Siyasi kutuplaşmaya son vereceklerini dile getiren Çakıroğlu, “Memurluktan yola çıkarak başkan yardımcılığına ulaştığım 20 senelik belediyecilik hayatımda, belediyecilik hizmetimizde neler yaptığımızı ve neler yapabileceğimizi insanlar bizzat yaşadı. Belediye başkanı olduğum takdirde, belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, başta kültür-sanat ve spor olmak üzere bizzat içimde üzüntüsünü yaşadığım bu siyasi kutuplaşmaya son verecek çalışmalara, her görüşten ve her sosyal sınıftan Sarıyerli ile birlikte imza atacağız” diye konuştu.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 18 Kasım 2013 tarihinde yayınlanmıştır. (5 sene önce)

Habere yorum yaz