Sarıyer Gazetesi’nden bir hukuk zaferi daha!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı; Necati Korkmaz, Tahir Taş, Necati Yarlığan, İslam Kara, Osman Yılmaz, Cengiz Tekin, Hasan Demiralp, Haluk Yücel, Muammer Nur, Musa Demir, Asiye Demir, Adem Durmaz ve Selçuk Bozkır‘ın gazetemiz hakkındaki suç duyurusunu yersiz buldu, takipsizlik kararı verdi… Savcının bu kararı; İstinye’de dayak yedikten sonra suçu komik bir bahaneyle Sarıyer Gazetesi’ne atmak isteyen AKP’lilere de güzel bir cevap niteliği taşıdı…

 

AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı’nın haftalardır beklediği olayda karar çıktı. AKP’lilerin Sarıyer Gazetesi’ne yönelik bir hukuk girişimi daha yargıdan döndü. AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve bazı partililerin İstinye’de dövülmesinden sonra Sarıyer Gazetesi’ni sözde halkı kışkırtmakla suçlayıp şikayetçi olan 13 kişiye, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’ndan kötü haber geldi. Savcılık, söz konusu şikayet sonrası yürüttüğü soruşturmada gazetemiz lehine takipsizlik kararı verdi…

AKP NECATI KORKMAZ

13 AKP’LİYE SAVCIDAN KÖTÜ HABER

AK Parti İlçe Yönetimi’nden 13 kişinin (Necati Korkmaz, Tahir Taş, Necati Yarlığan, İslam Kara, Osman Yılmaz, Cengiz Tekin, Hasan Demiralp, Haluk Yücel, Muammer Nur, Musa Demir, Asiye Demir, Adem Durmaz, Selçuk Bozkır) Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu hakkında yaptıkları suç duyurusuna İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi, savcılık ayrıca AKP’lilere adeta hukuk dersi de verdi.

AKP’LİLER SAVCIYA TEK TEK İFADE VERDİLER

Geçtiğimiz Ramazan ayında İstinye Koyu’nda yaşanan ve AKP’lilerin dayak yemesiyle sonuçlanan olaylardan sonra topluca savcılığa giderek, Sarıyer Gazetesi’nden şikayetçi olan 13 AKP’li, gazetemizi sözde suç işlemeye tahrik etmek ve kendilerine hakaret etmek suçlamasıyla savcılığa şikayet etmişlerdi. İstanbul Cumhuriyet Savcısı H. Hasan Bölükbaşı’ya ifade veren AKP’liler Cengiz Tekin, Musa Demir, Asiye Demir, Adem Vurmaz, İslam Kara, Selçuk Bozkır, Hasan Demiralp ve Necati Korkmaz gazetemizin haberleriyle halkı kendilerine karşı kışkırttığını ve kendilerine hakaret içeren yazılar yazdıklarını savundular. AKP’liler, Savcı Hasan Bölükbaşı’ya tek tek ifade verdiler.

SÖZDE SUÇ UNSURU HABERİ DE BULAMADILAR

Gazetemizden şikayetçi olan AKP’liler, cumhuriyet savcısının ısrarla istemesi ve ek süre vermesine rağmen Sarıyer Gazetesi’nde kendileriyle ilgili yayınlanmış ve onları karalayan- hakaret içeren örnek bir haber kupürü dahi getiremediler. Cumhuriyet Savcısı Hasan Bölükbaşı, yaptığı soruşturma sonrasında Sarıyer Gazetesi’nin AKP’lilere yönelik hiçbir suç işlemediğini bu yüzden kovuşturmaya gerek olmadığına dair karar verdi. Sarıyer’deki Ak Partilileri şok eden yargı kararı, cumhuriyet savcılığı tarafından şikayetçi 13 AKP’liye de gönderildi. Karar; haftalardır bu olayın sonucunu bekleyen AK Parti İlçe Teşkilatı’nda da büyük yankı buldu.

AKP’LİLER İSTİNYE’DE MEYDAN DAYAĞI YEMİŞLERDİ

Hatırlanacağı üzere; geçtiğimiz Ramazan Ayı’nda İstinye Tersane alanındaki kira geliri rantı iddiaları nedeniyle AKP Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, İlçe Başkan Yardımcısı Salih Güzel ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan, kendi partililerine yakın isimler tarafından ulu orta dövülmüşlerdi. Hastanelik olan AKP’liler, akla ziyan bir bahaneyle saldırının Sarıyer Gazetesi’nde yayınlanan haberler yüzünden gerçekleştiğini ileri sürmüş, kimi partililer de siyasi nedenler ve baskılar yüzünden gazetemizden şikayetçi olmuşlardı. Hazırlanan katalog bir dilekçeyle çok sayıda partili savcılığa başvurmuş ve olayın özünü unutturmak için kendi iç siyasetlerine gazetemizi alet etmek istemişlerdi. Ancak yargı, AKP’lilerin bu siyasi oyununa ve şark kurnazlıklarına prim vermedi, Sarıyer Gazetesi’nin hiçbir haberiyle kimseyi hedef göstermediğini, tamamen gerçek gazetecilik yaparak toplumu bilinçlendirdiğine karar verdi. 

BEKİR BATU; “BİZİMLE DEĞİL, SARIYER’İN SORUNLARIYLA UĞRAŞSINLAR”

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın AKP’lileri üzen kararından sonra konuşan Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu, hukuk zaferi sonrası şunları söyledi; “Sarıyer Gazetesi olarak AKP’lilerin bu tarz komik suçlamalarına ve hukuk girişimlerine alıştık. Bugüne kadar kaybettiğimiz tek bir dava bile olmadı. Bunu en iyi de AKP’li kardeşlerimiz bilir. Sanıyorlar ki savcılığa şikayet edince bizi susturacaklar, korkutacaklar. Bu tür girişimler bizi korkutmadığı gibi sadece güldürüyor. AKP’li bu arkadaşlar, komik gerekçelerle Sarıyer Gazetesi’yle uğraşacaklarına ilçenin sorunlarıyla uğraşsalar, 10 bin farkla CHP’ye kaptırdıkları Sarıyer’i belki yeniden kazanabilirler. Ancak onların niyeti sadece Sarıyer Gazetesi’ni susturmaya çalışmak, sözde yıldırmak. Sarıyer Gazetesi’ni kimi gazeteler gibi yandaşlaştırmak ve satın almak isteyenler bunu asla başaramayacaklar.”

“AKP’Lİ 13 ARKADAŞI ŞİMDİLİK AFFEDİYORUZ, KARŞI DAVA AÇMAYACAĞIZ”

Öte yandan Gazeteci Bekir Batu, AKP’lilerin Sarıyer Gazetesi’ne yönelik mesnetsiz suçlamalarına karşı, “AKP’li bu 13 arkadaşı şimdilik affediyoruz, onlarla ilgili karşı bir hukuk girişimi başlatmayacağız. Cumhuriyet Savcılığı’nın takipsizlik kararının kendilerine ders olacağını umuyoruz. Bu arkadaşlar birilerinin siyasi baskısı sonucu Sarıyer Gazetesi hakkında böyle bir girişimde bulunmuş olabilirler. Bize düşen bağışlayıcı olmak, hata yapanlara karşı merhametli davranmak. Büyüklük bizde kalsın diyerek bu arkadaşlara karşı şimdilik herhangi bir dava açmayacağız. Ancak merhametimizin de bir sınırı vardır. Hep bağışlayıcı olmamızı kimse beklemesin. AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in de bundan böyle partisindeki arkadaşlarını kendi siyasi çıkarları için yanlış yönlendirmemesi gerekir” şeklinde konuştu.

img182

img183

img184

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 21 Kasım 2013 tarihinde yayınlanmıştır. (5 sene önce)

Habere yorum yaz

  1. candan dedi ki:

    13 adamın al birini vur ötekine..ispat yok birşey yok..delil bile yok çocuk gibi şikayet etmişler.

  2. TURAN TANÖREN dedi ki:

    Hadi yırttın yine.