Macaristan Fahri Konsolosu’ndan Sarıyer Gazetesi’ne teşekkür!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

macaristan-alsstudy

Sarıyer Gazetesi’nin haberleri gündem yaratmaya ve geniş alanlarda yankı bulmaya devam ediyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, Sarıyer’in kardeş belediyesi Macaristan’ın VAC kentindeki festivale katılacağı ve bu nedenle Macaristan’a 2 günlük gezi yapacağı şeklindeki haberimiz büyük ilgi gördü.

Haberimizde, Şükrü Genç’in bizzat katılacağı 18-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festival sayesinde Sarıyer’in dünyaya tanıtılması için de önemli bir fırsat yakalanacağı belirtilmişti.

MACARİSTAN KAYSERİ FAHRİ KONSOLOSU’NDAN GAZETEMİZE TEŞEKKÜR!

sariyer-gazetesi-macaristan-fahri-kayseri-konsolosu-osman-sahbaz

Sarıyer Gazetesi’nin “Şükrü Genç bu ülkeye gidiyor” başlığıyla duyurduğu Macaristan ziyaret haberi, Macaristan Kayseri Fahri Konsolosluğu tarafından memnuniyetle karşılandı. Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz, söz konusu haberden dolayı Sarıyer Gazetesi‘ne teşekkür maili gönderdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den sonra Macaristan Cumhurbaşkanı Dr. Ader Janos tarafından Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilen ikinci Türk olarak da bilinen Şahbaz‘ın gazetemizin sahibi Bekir Batu‘ya gönderdiği teşekkür yazısı şöyle;

ayrac

Sayın Bekir BATU

İmtiyaz Sahibi

SARIYER Gazetesi Haber sitenizde Macaristan‘a etkin bir şekilde haber olarak yer vermenizden dolayı duyduğumuz memnuniyetimizi ve teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Kolaylıklar ve iyi çalışmalar dileriz.

Selam ve saygılarımızla,

Osman Şahbaz

Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu

http://www.consulhu.org

OSMAN ŞAHBAZ KİMDİR?

İstanbul, Kayseri ve Budapeşte’de yerleşik sanayici ve tüccar ailenin oğlu. 20 yıldan fazladır Macaristan’da ticari faaliyetlerde bulunan Osman Şahbaz Macaristan’daki Türk İş Dünyası’nın çatı işadamları örgütü olan Türk Macar İşadamları Derneği’nin (TÜMİŞAD) kurucu yönetim kurulu başkanıdır. Şahbaz, DEİK-Dünya Türk İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Avrupa Bölge Komitesi Başkan Yardımcısı, 3000 ‘den fazla mimar ve mühendis üyesi buluna Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği (MMG) Genel Başkan Yardımcısı Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu Makine Mühendisi ve Yıldız Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir. T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den sonra Macaristan Cumhurbaşkanı Dr. Ader Janos tarafından Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilen ikinci Kayseri’li Türk’dür. Yirmi yıldan fazla Macaristan ve Türkiye arasındaki sivil fahri elçidir.

macaristan-vac-sukru-genc2

 

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 10 Temmuz 2014 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz

 1. Sibel Karakaya dedi ki:

  Kutluyorum.

  İşte budur. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İşbirliğimizin devamını diliyorum.

  Macar Konsolosumuzu bende tebrik ederim.

  Sibel Karakaya, Hacıosman

 2. Dr.Seda Neşe Türkmen dedi ki:

  Değerl Macaristan Konsolosun bu nazik ve muhteşem yaklaşımı, Sarıyer ilçemize göstermiş olduğu yüksek ahlak yansımasını büyük bir keyifle okudum.

  Tebrik ederim.

  Saygılarımla,

  Dr.Seda Neşe Türkmen

 3. yakupoğlu@gmail.com dedi ki:

  Macaristan Konsolosu Saygıdeğer Osman Şahbaz Beyefendinin bu alicenaplığını takdir ile okudum.

  Sarıyer’imizde misafir etmek isteriz Sayın Konsolosum.

  Saygılar,

  Ercüment Yakupoğlu, Sarıyer