İSTANBUL’DA FIRTINA HASARA YOL AÇTI

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

İstanbul’daki şiddetli rüzgarın etkisiyle Merter’de bir inşaat alanının koruma duvarı yola devrilirken, Sultangazi’de kurban satış çadırları yıkıldı.

İstanbul’da öğleden sonra etkisini artıran fırtına, hayatı olumsuz etkiliyor. Merter yan yolda devam eden bir inşaatın tahta ve demirlerden oluşan koruma duvarı, şiddetli rüzgar nedeniyle yolun üzerine düştü. Bir araç duvarın altında kalırken, olayda hasar meydana geldi.

Bu arada Beyoğlu, Sarıyer, Üsküdar, Beykoz, Şişli, Eyüp, Kadıköy ve Güngören‘de fırtına nedeniyle çatıdan kiremit ve bacaların uçtuğu, ağaçların yerinden söküldüğü şeklinde gelen ihbarlar da iftfaiye ekiplerince değerlendiriliyor.

Yola düşen ağaç dalları ve inşaat parçaları, trafiğin akışını olumsuz etkiliyor.

Kurban pazarında çadırlar uçtu

Sultangazi Belediyesi kurban satış ve kesim alanında kurulan çadırlar fırtınanın etkisiyle yıkılırken, bazı vatandaşlar da hafif yaralandı.

Kastamonu’dan gelen hayvan satıcısı Nazım Hüseyin Baş, “Çadırlarımız fırtınadan uçtu, hayvanlarımız açıkta kaldı. Mağdur olduk. Bugün bu fırtınada satış olmadı” dedi.

  • Fırtınanın hızı 80 km/saate ulaştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, öğleden sonra İstanbul’da etkili olmaya başlayan kuvvetli fırtınanın hızı, 80 kilometre/saate kadar ulaştı.

Fırtınanın, gece saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmi ediliyor.

1270514_1116573 1270514_1116582 1270514_1116583iskele-resim

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 23 Eylül 2014 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz