Ferdi Özmen’in katilleri yakandı!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Sarıyer’de arabadan silah zoruyla indirilip öldürülen zanlılar Gürcistan’da yakalandı.

Sarıyer’de geçtiğimiz Ekim ayında Ferdi Özmen’i aracından silah zoruyla indirerek öldürmekten aranan zanlılar S.F. ve Y.Y. sahte kimlik ile kaçtığı Gürcistan’da yakalandı. Gürcistan’la interpol aracılığı ile yapılan yazışmaların ardından şüpheli İstanbul’a getirilerek sorgulanacak.

İstinye marinada 24 Ekim 2014 günü meydana gelen olayda Ferdi Özmen silahlı saldırıya uğramıştı. Ferdi Özmen ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis şüpheliyi yakalamak için harekete geçerken görgü tanıkları ile yapılan görüşmeler sonucu şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Şüpheliyi yakalamak için onlarca adrese baskın yapıldı ancak zanlılar bulunamadı. Araştırma sonucunda şüphelilerin sahte kimlikle Gürcistan’a kaçtığı belirlendi. Polis daha sonra Gürcistan’daki yerlerini belirledi. İnterpol aracılığı ile Gürcistan polisiyle bilgilerin paylaşılması sonucunda şüpheliler, gözaltına alındı.

Gürcistan’la yapılan yazışmaların tamamlanmasının ardından şüphelilerin İstanbul’a getirileceği ve Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanacağı öğrenildi. Yetkililer cinayetin kesin sebebinin ifadelerin alınmasının ardından ortaya çıkacağını söylediler.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 26 Şubat 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz