İSTİNYE KOYU OLDU, ÇÖPLÜK KOYU!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

istinyekoyu1 (2)istinyekoyu1 (4)

Sarıyer’in en gözde semtlerinden İstinye’de utanç verici manzaralar yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK tarafından TEKNEPARK olarak işletilen İstinye Koyu, şu sıralar tam bir çöplüğe dönüştü. Denizdeki kirlilik ve pislik vatandaşların büyük tepkisini çekiyor. Özellikle soğuk havalar ve rüzgar nedeniyle koya sürüklenen çöpler, tam bir çevre felaketine neden oluyor.

TEMİZLİK YOK, KİRA ALMAYA VAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstinye Koyu’ndaki duyarsızlık bölgedeki vatandaşları çileden çıkarıyor. Pek çok vatandaş koyun Sarıyer Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu düşünerek Sarıyer Belediye Başkanı’na tepki gösterirken, gerçekte yasal sorumlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ilgisizliği ise dikkat çekiyor.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi burasını tekne parka çevirdi, her yıl milyonlarca lira kira alıyorlar. Lüks yatlardan para alacağız diye koyda hatalı betonlama yaptılar bu yüzden denizdeki pislik koyda birikiyor. Topbaş bir an önce bu rezalete son vermeli, milyonlarca lira kira aldığı koyun temizliğinden kaçmamalı. Para almaya geline varlar, üç kuruş harcayıp koyu temizleye gelince yoklar. Hepsine yazıklar olsun” diye konuştular.

Fotoğraflar: Metin AKMAN

istinyekoyu1 (1) istinyekoyu1 (3)

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 15 Ocak 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz

  1. Nigar Alemdar dedi ki:

    ISPARK İstinye Tekne Park için halka ne vaat etti, İstinye koyunu ne hale getirdi !

  2. mustafa fırat sessiz dedi ki:

    PARA VEREN KİİİRRRLETTİİİİİİRRR