Paskalya Bayramı kutlandı!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

paskalya (6)

Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Cemaati, Paskalya Gününde bir araya geldi. Ermeniler, gerçekleştirilen ayinin ardından kilise bahçesinde kurulmuş olan sofrada paskalya lezzetleri eşliğinde bayramlaşıp sohbet ettiler.

***

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Semra Kartal, Sarıyer Belediyesi CHP’li meclis üyeleri Hüseyin Coşkun ve Hayrettin Dereli, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı da kiliseyi ziyaret ederek cemaatin paskalya bayramlarını kutladılar.

   

paskalya (4)

SARIYER GAZETESİ / ELİF ÖZGE YALÇIN

Hıristiyanların en önemli dini bayramlarından biri olan paskalya, Büyükdere Mahallesi Çayırbaşı Caddesi’ndeki Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesinde dün(Pazar) kutlandı. Gerçekleştirilen ayin sonrasında cemaat renkli paskalya yumurtalarının süslediği kilise bahçesindeki ikramlar eşliğinde bayramlaşıp sohbet ettiler.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Semra Kartal, Sarıyer Belediyesi CHP’li meclis üyeleri Hüseyin Coşkun ve Hayrettin Dereli, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı da kiliseyi ziyaret ederek cemaatle biraraya gelerek  paskalya bayramlarını kutladılar.

 paskalya (3) paskalya (2) paskalya (10) paskalya (8) paskalya (1) paskalya (5) semra-kartal huseyin-cosgun hayrettin-dereli

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 6 Nisan 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz