Levent- Rumeli Hisarüstü metrosu hizmete girdi!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Levent-Hisarüstü metrosu, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun açılışa katılımıyla hizmete girdi.  

metro açılışı

Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı açılış törenine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, milletvekilleri ve AKP parti üyeleri katıldı.

Başbakan Davutoğlu’ndan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatlerine eleştiri geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı açılış töreninde  yaptığı konuşmada, 1990’lı yıllara kadar yolların çamur deryası gibi  olduğunu, 1994’te İstanbul’un da Türkiye’nin de kaderinin değiştiğini  vurgulayarak, “Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  oldu ve Ak Parti’nin iktidarının tohumları İstanbul’a atılmaya başlandı”  değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan, açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve diğer yetkililerle birlikte metro istasyonuna inerek metroya bindi. Cumhurbaşkanı, bir süre vatmanlık yaptı.

Açılan Mini Metroyla Boğaziçi Üniversitesi’ni de barındıran bölgede Levent’ten Hisarüstü’ne 6 dakikada ulaşılacak. Projeyle Levent-Etiler güzergâhının yükünü çeken Nisbetiye Caddesi’nin de trafik yoğunluğunun düşürülmesi hedefleniyor.

metrolevent

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 20 Nisan 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz