“Hepimiz birer engelli adayıyız!”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

istinye-rotary (5)

_ayracBugüne kadar çok farklı sosyal konulara dikkat çeken UR 2420 Bölge Rotary Engelsiz Yaşam Komitesi üyeleri yaptıkları çalışmalar hakkında gazetemize şu bilgileri verdiler.

_ayrac

“Bir toplumun ne denli gelişmiş olduğunu, eğitime ve engelli bireylerine verdikleri öneme bakarak anlayabilirsiniz. Rotary’nin amacı da kendinden önce hizmettir. Özellikle gençlerimiz ve eğitim konusunda Rotary Kulüpleri daima etkin hizmet projeleri yürütmektedir.

“Gençler geleceğimizdir” diyerek, engelli ya da engelsiz tüm gençlerimizin eğitim ve mesleki açıdan eğitimlerini, kişisel gelişimlerini desteklemek Rotaryenlerin öncelikli amaçlarındandır. Ülke nüfusumuzun yüzde 12,29’unu engelli bireylerimiz oluşturmaktadır, bu da görmezlikten gelemeyeceğimiz kadar yüksek bir orandır. Bundan dolayı engelli bireylerimizle birlikte uyumlu, verimli ve kaliteli bir yaşam sürmek, engelli bireylerimizi de topluma kazandırmak hepimizin önemli görevlerinden biridir.

istinye-rotary (4)

Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu hedef doğrultusunda, Rotary de RYLA (Rotary Yarının Liderlerini Arıyor) Liderlik eğitimleri oldukça önemlidir. Engelsiz Yaşam Komitesi’nin organize ettiği, İstinye RK & Beşiktaş RK’nün ortak yaptığı “RYLA” Liderlik eğitim seminerimiz, Altı Nokta Körler Derneği ve GÖZDER’in üyelerinden oluşan, 14 görme engelli gençlerimizin katılımıyla “Karanlıkta Dialog” eğitim salonunda gerçekleşti.”EngelSİZ RYLA” eğitimci Murat Türetken’in aktif sunumu ile görme engelli bireylerimiz tarafından fazlasıyla beğeni kazandı.Katılımcılar memnun ayrılırken, kendileri için çok fayd    alı bir eğitim olduğunu söylediler.

istinye-rotary (2)istinye-rotary (1)

istinye-rotary (3)

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 23 Aralık 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz