Şükrü Genç’ten eğitime dev hizmet! Sarıyer’de binlerce öğrenciye ÜCRETSİZ hizmet verecek “SARIYER AKADEMİ” açıldı!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sukru-genc1 (5)

***

Eğitime ve gençlere verdiği önemle dikkat çeken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türkiye’de bir ilke imza atarak ilçe genelindeki öğrencilere ücretsiz eğitim veren Sarıyer Akademi’yi hizmete sundu. Eğitimde fırsat eşitliğini getirecek bu uygulama ile öğrenciler TEOG, YGS, LYS gibi pek çok sınava belediyenin verdiği kurslardan yararlanarak girebilecek. Ücretsiz kurslar sayesinde Sarıyerli aileler dershanelere binlerce lira ödemekten kurtulacak.

***

HABER MERKEZİ- SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için dev bir projeyi daha hayata geçirdi. Sarıyer Akademi kapılarını açtı. Sarıyer Belediyesi Kültür Eğitim Destek Merkezi (Sarıyer Akademi), Sarıyer Belediyesi tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yükseköğretime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme (LYS) sınavlarına hazırlanan öğrenciler ile mezun durumda bulunan kişilere akademik destek, sınıf düzeyinde eksikliklerinin tamamlanması ve bir üst eğitim kurumuna hazırlık sürecinde ücretsiz destek olmak amacıyla kuruldu.

Sarıyer Akademi, eğitim alanında deneyimli bir isim Sami Görey yönetiminde ve alanında uzman kadrosuyla Eylül – Haziran aylarını kapsayacak eğitim döneminde Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde hizmet verecek.
Ücretsiz hizmet verecek olan Sarıyer Akademi öğrencilerin aileleriyle zaman geçirebilecekleri Pazar günleri dışında haftanın 6 günü eğitim verecek. Akademi’ye değerlendirme ve seviye belirleme sınavları ile öğrenci alımı yapılacaktır.
Öğrenciler için konu anlatımlı ders kitapları, soru bankası, ünite değerlendirme ve genel deneme sınavları, konu tarama testleri, etüt saatleri yanı sıra meslek tanıtımları, sanat ve sosyal aktiviteler, liderlik – girişimcilik çalışmalarıyla desteklenecek bütünleşik bir program hazırlandı.

sariyer1

TEOG ÇALIŞMALARI:

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ismi verilen kısa adıyla TEOG sınavı için;

Değerlendirme ve Seviye Belirleme Sınavı: 29 Ağustos 2015

Kayıt Tarihleri: 7-8 Eylül 2015
TEOG sınavı öğrencileri için eğitimler 14 Eylül tarihlerinde başlayacaktır. Eğitimler 558 saat ders, 80 saat sınavlar ve değerlendirme çalışmalarıyla birlikte 638 saat olacak.

YGS – LYS ÇALIŞMALARI:

Türkiye’deki yükseköğretime geçiş sisteminin ilk sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile bir sonraki aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için;

Değerlendirme ve Seviye Belirleme Sınavı: 22 – 23 Ağustos 2015
Kayıt Tarihleri: 27-29 Ağustos
Kayıt işlemlerinin ardından 31 Ağustos tarihlerinde başlayacak eğitimler 600 saat ders, 112 saat sınavlar ve değerlendirme çalışmalarıyla birlikte 712 saat olacak.

ARA SINIF ÇALIŞMALARI:

Sarıyer Akademi’den okullarında 7, 9, 10 ve 11.ci sınıflarda okuyan ara sınıf öğrencileri de yararlanabilecekler.
Değerlendirme ve Seviye Belirleme Sınavı: 5- 6 Eylül 2015
Kayıt Tarihleri: 9 – 11 Ağustos
16-17 Eylül tarihlerinde başlayacak eğitimler 3 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecektir.

Bilgi almak ve tüm sorularınız için:

0531 306 59 33 / 0531 306 59 32

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 19 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz

  1. ruza yazan dedi ki:

    süper hizmet