Şükrü Genç’ten öğrencilere bir jest daha! Sarıyer Belediyesi’ne ait yurtlar ve kreşlerde kalan öğrenciler yeni yılda zam ödemeyecek!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sukru-genc-gunduzbakim-evi1 ***

Sarıyer Belediyesi, yaklaşık 100 öğrencinin yurt ihtiyacını karşılayan Bahçeköy Kız Konuk Evi başta olmak üzere belediye bünyesinde hizmet veren tüm barınma evleri ve kreşlere yeni yılda zam yapmayacak. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla alınan karar, meclisten de geçerek resmiyet kazandı.

 ***

ÖZEL HABER/ HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Bahçeköy Kız Konuk Evi ile Maden ve Çayırbaşı Gündüz Bakımevleri’nden yararlanacak öğrencilere 2016 yılı için zam yapılmaması talimatını verdi. Genç’in talimatından sonra meclisten de geçen karara göre gelecek yılki fiyatlar yine 2015 yılının fiyatlarıyla aynı olacak. Yani bu kurumlardan yararlanan öğrenciler ve aileleri yeni dönemde aynı kurumlardan zamsız yararlanacak. Zamsız tarife Sarıyer Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı oturumunda da meclisten geçerek resmiyet kazandı.

İŞTE ZAMSIZ 2016 TARİFELERİ

Bahçeköy Kız Konukevi’nde konaklama ücreti;

8 aylık konaklama ücreti, 2014-2015 yılı tarifesiyle aynı olacak, yani 2015-2016 yılında zam yapılmayacak. Buna göre 6 kişilik odalar 375 TL, 4 kişilik odalar 400 TL, 2 kişilik odalar 450 TL olacak. Günlük konaklama ücreti 20 TL olan yurtta; internet, kırtasiye ve yemek ücretleri de bu fiyatın içinde yer alıyor. Yaklaşık 100 öğrencinin barındığı Bahçeköy Kız Konukevi öğrencilere sunulan sayısız imkanlar, alınan güvenlik önlemleri ve lüks dizaynıyla dikkat çekiyor.

Gündüz Bakım Evler’inde fiyat tarifesi;

12 ay süreyle verilecek hizmetlerde; 2014-2015 yılı uygulanan ücret ile 2015-2016 yılı ücreti aynı olacak. Zamsız tarifeye göre bir öğrenciden alınacak ücret yine 450 TL (KDV dahil) olacak. Bu ücretlere; iki kahvaltı ve öğle yemeği, telefon, internet, kırtasiye, sosyal aktivite ücretleri de dahil.

Öte yandan Kilyos Sosyal Tesisleri’nde barınmak isteyen memur ve sivillerden ise yeni yılda sembolik bir zamla günlük 6.40 TL ücret alınacak.

bahcekoy-kiz-yurdu (7) gunduz-bakim-evi1 bahcekoy-kiz-yurdu (6) bahcekoy-kiz-yurdu (10) bahcekoy-kiz-yurdu (9) bahcekoy-kiz-yurdu (8) bahcekoy-kiz-yurdu (4) bahcekoy-kiz-yurdu (2)

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 20 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz