Boğaziçi Üniversitesi Sarıyer Hisarüstü’nde tecavüz paniği

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Sabah saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi yangın merdivenlerinden 5’inci kattaki odaya çıkarak, elindeki jiletle bir kadın öğrenciyi öldürme tehditiyle tecavüz etmeye kalkıştı. 

1614_1

Zanlı tarafından jilet saldırısına uğrayan kadın öğrenci kollarından ağır yaralandı, hastaneye kaldırıldı. Kaçan zanlının görüntüleri ise kamera kayıtlarında yer alıyor.

Bugün saat 06.00’da Boğaziçi Üniversitesi Sarıyer Hisarüstü yurdunda tecavüz skandalı yaşandı. Kimliği belirsiz bir kişi sabah saatlerinde yurdun yangın merdivenlerinden 5’inci kattaki odaya girerek bir kadın öğrenciye jiletle saldırarak öldürmekle tehdit ve tecavüze kalkıştı. Saldırıya uğrayan öğrencinin arkadaşı Rezzan Yargı olay anını şöyle anlattı: “Bugün sabah altıda güney yurtta tek kalan bir kadın arkadaşımızın odasına kim olduğunu henüz bilmediğimiz bir erkek elinde jiletle girip öldürme tehditiyle tecavüz etmeye kalkışmış yan odasındaki arkadaşının fark etmesiyle kaçmış güvenlik de yakalayamamıştır.” diye konuştu.

Olayın yaşandığı sırada da güney kapıda sözlü taciz vakasını yaşandığını söyleyen Yargı “ Bu yaşanan olayın ilk olmadığı daha önce okulun prestijini zedelememe adına bu olayları kendi içinde çözmeye çalıştığını” öğrendiğimiz ve buna artık hiçbir şekilde müsaade etmemek adına biz boğaziçili kadınlar olarak örgütlenip bunun okul sınırları dışında duyurulması medya kuruluşlarıyla irtibata geçilmesi, zanlının fotografıyla beraber haberin ve bir basın metninin paylaşılması, özsavunma oluşturma adına neler yapabileceğimizi konuşmamız için bugün bir kadın forumunun düzenlenmesi gibi konular için örgütlenme çalışmaları yapmamız ama bugün finallerin son günü olması sonrasında pek kimsenin kalmaması sebebiyle çok hızlı hareket etmemiz gerektiği için sonucu ne olursa olsun finallerimize girmemeye karar verdik. Bugün tesadüfen hayatta olduğumuz, tesadüfen tacize tecavüze şiddete uğramadığımız gerçeğiyle yüzleşmeli biz sustukça her gün biraz daha eksildiğimiz gerçeğini insanların idrak etmesi için neler yapabileceğimizi konuşmalıyız.”dedi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 8 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz