Büyükdere’de İETT otobüsü faciaya ramak kala durabildi!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

iett-buyukdere1 (6)

OĞUZHAN İNCE/ SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

Büyükdere Mahallesi Mühendis Şevket Sokak’ta facianın eşiğinden dönüldü. Sarıyer Kocataş seferini yapan 42Kt numaralı İETT hattı Soyer Apartmanı‘nın girişinde bulunan duvara çarptı. Kazanın ilk anında otobüste küçük çaplı maddi hasar yaşanırken, yağmurun da etkisiyle şoförün kontrolünü kaybetmesi üzerine araçta büyük hasar meydana geldi. Şans eseri ölen ya da yaralananın olmadığı olayda apartman sakinleri büyük korku yaşadı.

EMİN DİNÇER; “DAHA ÖNCE DE KAZALAR OLDU”

iett-buyukdere1 (1)

Bu kazanın ilk olmadığını belirten apartman yöneticisi Emin Dinçer ”Burada daha önce de aynı tip kazalar yaşandı. Daha kısa bir süre önce aynı yerde çöp kamyonu kazası oldu, yine bir süre önce de bir belediye otobüsü duvarımıza çarpmıştı’‘dedi.

Sorumluların ilgisizliğinden yakınan apartman sakinleri, yokuşun korkutucu olduğunu daha önce de aynı sokakta bulunan yükseltiden kayalar yuvarlandığını söylediler. Apartman girişine korkuluk yapılması taleplerinin görmezden gelindiğini söyleyen Emin Dinçer, gazetemiz aracılığıyla yetkililerden yardım istedi.

ALİ YAZICI; “BELEDİYE EKİPLERİ DUVAR YAPACAK”

Öte yandan yaşanan bu olay sonrasında bölgeye giden Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin konuyla ilgili çalışmalar yaptığı öğrenildi. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, kazanın yaşandığı noktada belediye ekiplerinin kısa süre içinde duvar yapacaklarını söyledi.

iett-buyukdere1 (5)

iett-buyukdere1 (7)

iett-buyukdere1 (8)

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 8 Haziran 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz