Op. Dr. Cengiz Alp ve Mustafa Sarıgül’e 1 Kasım piyangosu!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

cengiz-alp1_ayrac

YSK’nın 1 Kasım’da yeniden seçim kararı alması, geçen seçimde milletvekilliği şansını az bir farka kaçıran isimlere yeni bir umut kapısı araladı. Bu isimlerin başında Sarıyer’den Op. Dr. Cengiz Alp ile ilçe siyasetinin bir parçası haline gelen Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de bulunuyor.

_ayrac

BEKİR BATU- ÖZEL ANALİZ

Hükümetin kurulamaması nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu’nun 1 Kasım’da yeniden genel seçim kararı alması, CHP başta olmak üzere diğer partilerde milletvekilliği şansını az bir farkla kaçıranlara yeni bir fırsat daha tanıdı. CHP’de ön seçim listesinin 5. sırasında yer alan ve milletvekilliği adaylık sıralamasında ise 9. sırada bulunan Mustafa Sarıgül ile ön seçimden 7. çıkıp listede 11. sırada yer alan Op. Dr. Cengiz Alp’e yeni bir şans doğdu. Seçime yeniden eski aday listesiyle girmesi beklenen CHP, eğer İstanbul 2. Bölge’de oylarını arttırabilirse bu iki isim de meclise girebilme fırsatı yakalayacak. HDP eğer bu seçimde barajın altında kalırsa Sarıgül ve Alp’in meclise girmesi neredeyse kesinleşecek.

Şimdi Sarıyer siyasetinde tüm gözler bir kez daha 1 Kasım’dan çıkacak sonuca kilitlenmeye başladı. CHP kulisleri önümüzdeki günlerde bir hayli hareketleneceğe benziyor.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 26 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz