Cumhurbaşkanı, ilk kez Tarabya’daki Huber Köşkü’nü kullandı!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

cumhurbaskani_erdogan

***

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, göreve başladıktan yaklaşık 9 ay sonra ilk kez Tarabya’daki Huber Köşkü’nde kaldı.

***

huber1 (1)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, göreve başladıktan yaklaşık 9 ay sonra ilk kez Tarabya’daki Huber Köşkü’nde kaldı. Huber Köşkü, Abdullah Gül’ün bir türlü boşaltmaması nedeniyle hem Hükümet’in hem muhaliflerin açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

Aydınlık yazarı Mustafa Mutlu’nun başlattığı kampanyayla eski Cumhurbaşkanı Gül’e Huber’i boşaltma çağrısı yapılmış, Huber çağrısı büyüyerek Hükümet medyasından da destek bulmuştu. Sabah yazarı Sevilay yükselir, “Eğer gerçekten etik kurallara saygı ve bağlılık varsa o zaman o köşk bir an evvel boşaltılmalıdır. Devlet terbiyesi bunu gerektirir” yazmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışmaların odağındaki Tarabya Köşkü’ne dün akşam geldi. Geceyi Tarabya Köşkü’nde geçiren Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan saat 11.00’da helikopterle Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitti.

Görev süresi dolmasına rağmen, Beykoz’daki evinde tadilat yapılması nedeniyle Tarabya Köşkü’nde kalmaya devam eden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tadilatın tamamlanmasıyla geçtiğimiz köşkten ayrılmıştı.

Odatv.com

sukru-genc5-1

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 1 Haziran 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz