Erdoğan Tarabya Köşkü’nden Sabiha Gökçen’e helikopterle gitti

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü’nden Sabiha Gökçen Havalimanı’na helikopterle geçti.

helikopterlegeçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü’nü kullanmaya başladığından beri Ankara ‘ya gitmek için daha çok Atatürk Havalimanı’nı kullanıyordu. İkinci kez Tarabya’dan Sabiha Gökçen’e geçti. Ve ikinci kez helikopter kullandı. Erdoğan, Kısıklı’da ikamet ettiği dönemde Ankara’ya gitmek için sıklıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’nı daha az olarak da Atatürk Havalimanı’nı kullanıyordu. Erdoğan evden havalimanına geçerken de sürekli karayolunu tercih ediyordu.

ZAMAN VE TRAFİK TERCİHİ

Erdoğan Ankara’ya gitmek için bugün saat 11.00’de Tarabya Köşkü’nden çıktı. Makam aracıyla köşkün kapısına kadar geldi. Erdoğan’ı burada helikopter bekliyordu. Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Kızı Sümeyye Erdoğan’la birlikte helikoptere binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na geçti. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Erdoğan’ın helikopter kullanmasının gerekçesinin zamandan kazanmak ve trafiği etkilememek olarak açıkladı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Erdoğan helikoptere binmeden önce çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Helikopterin için ve pist çevresi özel eğitimli polis köpekleri tarafından kontrol edildi. Pist çevresinde bir itfaiye aracı hazır bekletildi. Koruma polisleri ve resmi polisler çevrede önlem aldı. Helikopter kalkana kadar da Tarabya Köşkü önündeki yol trafiğe kapatıldı.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 11 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz