Şampiyonluğa giderken ligden çekildiler

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
cayirbasi

Çayırbaşıspor Kulübü, U17 Ligi’nde hafta sonu oynadıkları Öz Trabzonlular SK maçı sonrası çıkan olaylar nedeniyle, şampiyonluk yarışındaki U17 Takımı’nı ligden çekti. 

Yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyan Yeşil-Mavililer, ‘önce fair-play’ diyerek, hatalı buldukları U17 takımlarını çekme kararı aldı. Sarıyer temsilcisi çekilme dilekçesini bugün TFF İstanbul İl Temsilciliği’ne verdi.

‘Kupa ve şampiyonluktan daha önemli şeyler var’
Kulüpten konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“08.11.2015 Pazar günü, Sarıyer Belediyesi Çayırbaşı Stadı’nda oynanan, Çayırbaşı-Öz Trabzonlular U17 Ligi 26. Grup müsabakası sonrasında, fair play çerçevesi dışında olaylar meydana gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’ne ahlaklı, yararlı ve eğitimli bir gençlik yetiştirme hedefinde bulunan kulübümüz, yapısına uymayan bu çirkin olaylar sonucun da, yönetim, teknik ekip ve camiamız ile bir araya gelerek, grubun da şampiyonluk mücadelesi vermesine rağmen, U17 takımımızı ligden çekme kararı almıştır.

Gençlerimizin; sporun ne amaçla yapıldığını unutmamaları ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim’ sözünü ilke edinmelerini sağlamak adına onları kaybetmekten ziyade, kazanmak amacı ile bu karar verilmiştir. Çayırbaşı Spor Kulübü olarak madalyalardan, kupalardan, başarılardan, şampiyonluklardan daha önemli şeyler olduğu düşüncesi ile tüm spor camiasının aynı duruşu sergilemesini bekler; saygılarımızı sunarız.”

Söz konusu maçta Öz Trabzonlular’ı 2-1 yenen Çayırbaşıspor lider İstiklalspor’un 4 puan arkasında ikinci sırada yer alıyordu.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 12 Kasım 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz