Sarıyer Akademisinde ilk sınav heyecanı

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Sarıyer Belediyesi Kültür Eğitim Destek Merkezi (Sarıyer Akademi), kapılarını yüzlerce öğrenciye açarak ücretsiz eğitim olanağı sağlıyor.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından hayata geçirilen, deneyimli eğitimci Sami Görey koordinatörlüğünde uzman kadroyla hizmet vermeye başlayan Sarıyer Akademi’de, 12.sınıf ve mezun öğrenciler  seviye belirleme sınavına girdi.  Yoğun katılımla Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sınav Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) formatında yapıldı.

ilksınav

Üniversiteye hazırlanan öğrenciler ile mezun durumda bulunan kişilere akademik destek, sınıf düzeyinde eksikliklerinin tamamlanması ve bir üst eğitim kurumuna hazırlık sürecinde ücretsiz destek olmak amacıyla kurulan Sarıyer Akademi de öğrenciler120 dk’lık süreçte 100 sorudan sorumlu tutuldu.  Her öğrenci önce kendi alanından gelen soruları, kalan zamanda ise alan dışı soruları çözdü. Yüzde elli başarı oranını geçen öğrencilerin Sarıyer Akademi’de eğitim görmeye hak kazanacağı sınav sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yoğun başvuruların devam ettiğini belirten Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey; bir sınav daha yapılma ihtimalinin bulunduğunu dile getirdi.

akademideilksınav

akademi

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 22 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz