Sarıyer Belediyesi’nden altyapı hamlesi

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

asff

1/1000’lik imar planı içinde İBB’den geçen Maslak planları, Ağustos ayı içinde askıdan indirildi. Planın askıya çıkarıldığı Temmuz ayı sonrasında Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bölgede uzun yıllar büfeler tarafından işgal edilen yerleri Zabıta ekipleri desteğiyle kaldırarak, güzergahlarla ilgili çalışmaları devam ediyor. Sarıyer Belediye-

si’nin yaptığı açıklamada, “Maslak’ta çalışan vatandaşların metro ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlamaları açısından kesintisiz yaya yolları uygulamasına geçilmiştir. Bu noktada kaldırımların araçlar tarafından işgal edilmemesi konusunda da gerekli tedbirler alınmaktadır” denildi.

Gecekondu bölgesine asfaltlama

1970’li yıllardan beri ulaşım sorunu yaşayan gecekondu bölgesi, 2015 yılında ilk kez asfalta kavuşuyor. Çırçır-Çayırbaşı tünelinin, Çırçır çıkışında yoğun araç trafiğine girmek zorunda kalan vatandaşlarımızın sorununu çözmek ve köyler bölgesine ulaşımını daha hızlı hale getirmek için 4 bağlantı yolu, 12 metre genişliğinde ve 1400 metre uzunlukta imarlı yolda yarma, dolgu, yağmur suyu kanalı, atık su kanalı ve bağlantıları, menfez ve şaft çalışmaları, betonarme perde duvar çalışmaları büyük oranda tamamlanmış olup, bordür, tretuvar ve yol üstü kaplama çalışmalarıyla alt yapı sorunlarında çözüme ulaştırıldı. Asfaltlama çalışmalarıyla birlikte, Eylül ayında okulların açılmasıyla yol hizmete girecek. Ayrıca Enver Ören Vakfı tarafından yapılan tarihi Çırçır çeşmesi, yol güzergahında kaldığı için yeni yerine taşınarak, içilebilir su olarak vatandaşların hizmetine alındı. Daha önce Sarıyer Belediye Meclisi tarafından, cadde adının Yüksel Tutak Caddesi olarak planlanmış, ancak İBB Meclisi’nde kabul edilmemesi üzerine, yeni bir isim verilene kadar Çırçır Maden yolu olarak tanımlanacak.

Çalışmalar iki ay sonu bitecek

Sarıdağlı vatandaşların ulaşımı açısından önemli sorun teşkil eden, Karadeniz Sokak’tan Sarıyer’in merkezine inen, Yemin Sokak’ta yol genişletme çalışmaları hızla devam ediyor. Yayalar için tretuvar alanı oluşturmak ve tehlikeli virajların bulunduğu alanın kazık çakılarak genişletilmesi yönünde geliştirilen proje, mahalle halkının görüşleri doğrultusunda sürdürülüyor. İstinat perdesiyle yolun minibüs ve toplu taşıma araçlarına uygun hale gelebilmesi ve beton mikser ile pompanın dar sokaklardan dolayı giremediği bölgeye Sarıyer Belediyesi, kendi olanaklarıyla ve piyasadan temin ettiği araçlarla uzunluğu 53, genişliği 3 ve yüksekliği 9 metre olan istinat duvarı çalışması yapmaktadır. Sarıdağ’dan Sarıyer Merkez’e inen yolda yapılan çalışmalar iki ay sonra son bulacaktır.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 22 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz