Sarıyer’de kaybolan Barış Nazlı her yerde aranıyor!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

***

Sarıyer’de psikolojik rahatsızlıkları ve davranış bozuklukları bulunan Barış Nazlı isimli kişi kayboldu, ailesi bulunması için duyarlı tüm vatandaşlardan yardım bekliyor.

***

Sarıyer'de Kayboldu, 2 Haftadır Kayıp Bulunamıyor

SARIYER GAZETESİ / MERT CİN

Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi’nde ikamet eden psikolojik rahatsızlıkları ve davranış bozuklukları bulunan 41 yaşındaki Barış Nazlı, 5 Ağustos 2015 tarihinde kayboldu. En son Reşitpaşa’da saat 23:00 civarlarında görülen Barış Nazlı’dan o günden beri haber alınamıyor. Polis ve ailesi Barış’ın bulunması için duyarlı vatandaşlardan da yardım bekliyor. Barış’ı görenlerin 155 polis imdat telefonlarını araması isteniyor.

AİLESİ DİKKAT ÇEKEN ÖZELLİKLERİNİ PAYLAŞTI

Görenlerin kolayca kendisini tespit etmeleri için ailesi kayıp Barış Nazlı’yı şu şekilde tanımlıyor;

– Sağ avucunu sürekli açıp kapatmaktadır
– Saçları kısadır (Uzun değildir)
– Yürüyüşünde aksaklık bulunmaktadır.
– Konuşurken kendisini kolay ifade edememektedir.

“SALDIRGAN TUTUMU YOK”

Yaşadığı yerde tüm mahalle sakinleri tarafından sevilen Barış Nazlı’nın hastalığı nedeniyle saldırgan bir tutumu bulunmadığı ve zararsız olduğu açıklandı.

15 GÜNDE BİR İLAÇ KULLANMA ZORUNLULUĞU VAR

Kayıp Nazlı, rahatsızlığı nedeniyle düzenli olarak bir takım ilaçlar kullanıyor. Bu ilaçlardan bir tanesinin 15 günde 1 defa mutlaka kullanılması gerekiyor ve söz konusu ilacı en son 31 Temmuz 2015 tarihinde aldığı öğrenildi. Ailesi ilacı kullanmadığında hastalığının çok daha ilerlediğini ve davranışlarındaki bozukluluklar arttığını söyledi.

AİLESİ YETKİLİLERİN İLGİSİZLİĞİNDEN RAHATSIZ

Barış Nazlı’nın ailesi, konuyla ilgili olarak birçok resmi kuruma başvuru yaptıklarını ve kendilerine bekledikleri desteğin ve ilginin gösterilmemesinden rahatsızlık duyduklarını ifade etti. Barış Nazlı’nın kötü niyetli kişiler tarafından kolayca kandırılabileceğini ve alı konulabileceğini belirten aile devlet yetkililerinden kendilerine konuyla ilgili el uzatılmasını istiyor.

AİLE İHBARLARDAN SONUÇ ALAMADI

Taksi duraklarına, minibüslere, çevre mahalle ve yakın ilçelerdeki esnaflara ilan bırakan aile gelen her ihbarı değerlendiriyor.

Şu ana kadar Kireçburnu sahil, Sanayi Mahallesi, Levent, Beşiktaş, Yıldız civarlarından ayrı ayrı ihbar alan aile tüm ihbarları değerlendirmelerine rağmen aramalardan bir sonuç alamadı.

BARIŞ’IN BULUNMASI İÇİN AİLESİNDEN ÇAĞRI

Yakınları Barış Nazlı’nın görüldüğü yerde 155’e ya da 0542 425 80 02 numaralı telefondan kendilerine insanlık namına bilgi verilmesini önemle rica ediyor.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 19 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz