Şok! Rumeli Hisarı Müze Müdürü’nü öldürmek istediler!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

rumeli-hisari.11jpg

***

Türkiye gündemine oturan cami inşaatının devam ettiği Sarıyer Rumeli Hisarı Mahallesi’ndeki Rumeli Hisarı Müdürü Süleyman Faruk Göncüoğlu, iddiaya göre aynı kurumda çalışan K.K tarafından öldürülmek istendi. Saldırganın, kafasına sert bir cisimle vurduğu ve 6-7 metre aşağı düşürdüğü Göncüoğlu’nu kaleden aşağıya atmaya çalıştığı ileri sürüldü. Yaşanan rezalete savcılık el koydu.

***

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İktidara yakın yandaş gazetelerden AKİT’te yayınlanan çarpıcı habere göre, Rumeli Hisarı Müze Müdürü Süleyman Faruk Göncüoğlu aynı kurumda çalışan bir personel tarafından acımasızca öldürülmek istendi. Yandaş gazetede yer alan ve kalede yaşandığı iddia edilen korkunç olayın detayları şöyle;

“Rumeli Hisarı Müze Müdürü Süleyman Faruk Göncüoğlu’nun öldürülmek istediği ortaya çıktı. Hakkında 15 defa idari soruşturma açılan, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi’nden Rumeli Hisarı’na gönderilen K.K isimli bir kişi, elinde ağır ve kalın cisimle Rumeli Hisarı Müze Müdürü Süleyman Faruk Göncüoğlu’nun ensesinden vurarak düşürdüğü ve 6-7 metrelik yüksek alandan Süleyman Faruk Göncüoğlu’yu aşağı doğru itmeye çalıştığı öğrenildi.

GÖNCÜOĞLU ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Süleyman Faruk Göncüoğlu’nun sağ bacağının yağmur giderine takılmasıyla düşmesini engellediği ve güvenliğin araya girmesiyle K.K’nin kaçtığı bildirildi. Süleyman Faruk Göncüoğlu’nun kendisini öldürmeye teşebbüs eden K.K hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan K.K’nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. K.K’nin, Rumeli Hisarı’ndaki görevinden alınarak İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi’ne yeniden gönderilmesi, “skandal” olarak değerlendirildi.

SALDIRGAN AK PARTİ’YE AĞIR KÜFÜRLER ETTİ

Süleyman Faruk Göncüoğlu, şunları söyledi: “K.K yaklaşık bir ay önce İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi’nden bana geçirmiş olduğu soruşturmalardan dolayı sürgün olarak geldi. 9 Ağustos 2015 tarihinde saat: 17: 20’de müzeye çalışmak üzere geldim. Makam odasının anahtarını unuttuğum için görevli arkadaşın telefonunu aradım, bulamadığım için telefonu kapatırken merdivenlerden yukarıya korkuluksuz ve yan tarafı 1 kat yüksekliğindeki noktada giderken, habersiz ve aniden K.K elinde ağır ve kalın bir cisimle ensemden vurarak ve tekmeleyerek savunmasız bir halde beni aşağı doğru atmak istedi. Sağ bacağım yağmur giderine takıldı ve düşmemi engelledi. Tekrardan toparlanıp kendimi kurtarmaya çalışırken yerde tekmeleyerek aşağı atmaya çalıştı ve o arada bana ve AK Parti’ye küfürler ederek aşağı itmeye çalışmaya devam etti. O arada ben ‘Güvenlik’ diye bağırmaya başladım. Bağrışma olunca hemen durdu ve kaçmaya başladı. Daha sonra ben toparlanarak ayağa kalktım ve banka oturdum. Hemen 155’i aradım, sonra midem bulandı ve orada bayıldım. Kendime geldiğimde sedye ile beni ambulansa götürüyorlardı. Beni ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdılar. Burada gerekli tedavim olduktan sonra Polis Merkezi’ne gittim. Beni darp ederek yaralanmama sebep olan ve hakaret eden K.K hakkında davacı ve şikayetçiyim”.

AÇILIŞA GÜNLER KALA GERÇEKLEŞTİ     

Rumeli Hisarı’nda bulundan ve restoresi yapılan Boğazkesen Mescidi önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla ibadete açılacak. K.K, Boğazkesen Mescidi’nin açılmasına günler kala Rumeli Hisarı Müze Müdürü Süleyman Faruk Göncüoğlu’yu öldürmeye teşebbüs etmesi dikkat çekici bulundu.

 

SARIYER GAZETESİ’NİN NOTU:

AKİT Gazetesi’nde yayınlanan haberin orjinalindeki bazı ifadeler ve suç içeren tanımlamalar, tarafsız gazetecilik anlayışımız gereği bu haberimizde özellikle yayınlanma-mıştır. Objektif habercilik anlayışımız gereği konu sadece yargıya taşınan bölümüyle yansıtılmakla yetinilmiş, açık isimler yazılmamış ve tarafların kişilik haklarına saygı duyulmuştur.

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 23 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz