Topbaş hatadan döndü! Merhum Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak’ın adı sonunda Demirciköy’de bir caddeye verildi!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

yuksel tutak

***

20 Ekim 2014 tarihinde geçirdiği ani bir kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak‘ın ismi sonunda bir caddeye verildi.

***

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, daha önce Maden’de isminin bir caddeye verilmesini onaylamadığı Merhum Yüksel Tutak’ın adının Demirciköy’de bir caddeye verilmesini nihayet onayladı.

***

Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen karara göre Demirciköy’deki Değirmendere Yaylası Caddesi’nin adı Yüksel Tutak Caddesi olarak değiştirildi.


BEKİR BATU- ÖZEL HABER- SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden sorumlu belediye başkan yardımcılığı görevini yürütürken geçirdiği ani bir kalp krizi sonucu 47 yaşında hayatını kaybeden Merhum Yüksel Tutak’ın ismi artık Demirciköy’de yaşatılacak. Kaldırıldığı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi‘nde yaşamını yitiren Orman Mühendisi Tutak’ın genç yaşta ölümü sadece ailesini değil başta Sarıyer Belediyesi çalışanları olmak üzere tüm ilçeyi yasa boğmuştu. 20 Ekim 2014 tarihinde yaşanan olaydan sonra Merhum Tutak’ın isminin Sarıyer’de bir cadde yada sokağa verilmesi gündeme gelmişti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MADEN’İ İSTEMEDİ

Tutak’ın isminin yaşatılması için harekete geçen Sarıyer Belediye Meclisi, 12 Ocak 2015 tarihinde Maden’deki Yunus Emre Caddesi ile Baba Kenan Parkı’ndan başlayıp Çayırbaşı – Çırçır Tüneli’ne kadar uzanan bağlantı yollarının bitimindeki caddeye “Yüksel Tutak Caddesi” adının verilmesi konusunda karar aldı. 1644 ada 1 parsel yanından başlayıp 1323 ada 1 parselde sonlanan caddenin adının Yüksel Tutak Caddesi olması yönündeki meclis kararı, Kadir Topbaş’ın başkanı olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ise kabul edilmedi. İstinye Bayırı Caddesi’nin ismini keyfi bir kararla Katar Caddesi olarak değiştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li Belediye Başkan Yardımcısı Merhum Yüksel Tutak’a vefasızlık örneği göstermesi büyük tepkiye neden olmuştu. Tutak’a yapılan vefasızlığı yine ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM duyurmuş Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın çifte standartı Sarıyer’de büyük rahatsızlık yaratmıştı.

YÜKSEL TUTAK’IN İSMİ DEMİRCİKÖY’DE YAŞATILACAK

Aynı Büyükşehir Belediyesi bu kez hatadan döndü ve Tutak’ın isminin Demirciköy’deki Değirmendere Yaylası Caddesi’ne verilmesini onayladı. Geçen ay toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, Sarıyer Belediyesi’nden gönderilen ve Demirciköy’deki 29 adet yeni açılan sokaklara verilen isimleri onayladı. Belediye Meclisi ayrıca Değirmendere Yaylası Caddesi olarak bilinen caddenin adının da Yüksel Tutak Caddesi olarak değiştirilmesini oy birliği ile kabul etti.

Böylece görevi boyunca Sarıyer’e büyük emekleri olan, dürüst ve samimi kişiliğiyle tanınan Merhum Yüksel Tutak’ın isminin Sarıyer’de ölümsüzleştirilmesinin önü açılmış, Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kararda aldığı vefasızlık örneği de telafi edilmiş oldu.

yukseltutak1 (3)

yuksel-tutak-1-6 yuksel tutak 1 (1) yukseltutak1 (1)  yuksel tutak 1 (9) yukseltutak1 (5) tutakyuksel1 (3) tutakyuksel1 (6) tutakyuksel1 (7) YUKSEL YUKSELTUTAK (5)  YUKSELTUTAK (4) YUKSELTUTAK (8) YUKSELTUTAK (9) yukseltutak11-1

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 23 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz