Topbaş sonunda çözdü, İstinye koyunu demir korkuluklarla çevirdi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sonunda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar pek çok kişinin düştüğü ve yaşamını yitirdiği İstinye Koyunu boydan boya demir korkuluklarla çevirdi ve koya gece vatandaşların düşmemesi için modern bir ışıklandırma yaptı. Sarıyer’de pek çok yerde yaşanan denize düşme olaylarının en çok görüldüğü yerlerden birisi olan İstinye’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi nihayet bir çözüm yoluna gitti ve bugüne kadar Sarıyer Gazetesi olarak pek çok kez uyarıcı haberler yaptığımız İstinye’de nihayet gerekli önlemler alındı.

korkuluk

 

Geçtiğimiz günlerde İstinye koyunda çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, koyu boydan boya korkuluklar döşedi. Vatandaşların düşmemesi için deniz kıyısına zincir halatlar çeken belediye ekipleri çalışmalarını tamamladıktan sonra koya ayrıca modern bir ışıklandırma sistemi kurdu. Koyun yeni halini gören vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin geç de olsa önlem almasından duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler. İstinye Muhtarı Recep Alkan da İstinye koyunda yapılan bu çalışmadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar olayın takipçisi olması, çözüme ulaşılması konusunda öncülük ettiği için Sarıyer Gazetesi’ne teşekkür ettiler.

korkulukibb

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstinye koyunda böyle bir önlem alması, özellikle Büyükdere Kazıklı yol ve Kireçburnu’ndaki vatandaşları da beklenti içine soktu. Bu bölgelerdeki sahil şeridinde de pek çok kişi denize düşerek yaşamını yitirmişti. Vatandaşlar İstinye’de bu çalışmayı yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Sarıyer sahil hattı boyunca korkuluk döşemesini istiyor.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 17 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz

  1. Zafer Savaşkan dedi ki:

    DEVAMLI ÇIKARLARI İÇİN ÇALIŞANLAR,BİRAZDA HALK İÇİN ÇALIŞSIN.