Topbaş’tan Sarıyer’e müjde; “SARIYER METRO GETİRECEĞİM”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

topbas2 (8)

***

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyerlilere metro müjdesi vererek, “Beşiktaş’tan sahil boyunca Sarıyer’e metro getireceğiz” dedi.

***

İstanbul Boğazı’nda 160 yıllık tecrübesi ile yolcularına hizmet veren şehir Hatları Vapurlarının 3 yeni üyesi, Şehir Hatları Sarıyer İskelesi’nde düzenlenen tören ile hizmete alındı.

Törende yaptığı konuşmayla gemiler hakkında bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul için çok önemli olan ulaşımda önemli görev yapacak olan 3 gemiyi devreye sokarak adeta tarihe tanıklık ediyor bir iz bırakıyoruz. Sarıyer’e geldiğiniz zaman yatıya kalmanız gerekirdi, geriye dönemezdiniz. Gelir 1 saat kalır geri dönerdiniz. Gelişen bir Türkiye gelişen bir İstanbul var” diye konuştu.

topbas-vapur111-1

Atık suları kontrol altına alarak ulaşım ile ilgili ciddi projeler gerçekleştirdiklerini dile getiren Topbaş, Sarıyerlilere metro müjdesi verdi. Topbaş, “İnşallah Sarıyer’e Beşiktaş üzerinden sahil boyunca bir metro getireceğiz. Hacıosman’a gelen bir metro var. Hürriyet mahallesine kadar geliyor. Bu metroyu sahile kadar indirmeyi planlıyoruz. Denizi doğru kullanmak gerekir. Deniz ulaşımını da bu konuda çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

topbas1topbas2 (2)topbas2 (3)topbas2 (4)topbas2 (6)topbas2 (7)

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 29 Mayıs 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz