Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde engellilerle alakalı sunum yapıldı

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

3

ÖZEL HABER / OĞUZHAN İNCE / SARIYER GAZETESİ 

Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi ortaklığında yürütülen EÇADEM(Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi) projesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde halkla buluşturuldu.Proje kapsamında Sarıyer dahilindeki engelli çocuklar ve aileleri ile bir çok çalışma yürüten Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi Başkanı Mahmut Kement yaptığı konuşmada engellilerin Sarıyer ve Türkiye’deki sorunları ve bu sorunların çözüm yollarından bahsetti.

_ayrac

Engellilerin yolu hepimizin yolu

”Bugün engelliler için yapılacak yatırımlar lüks olarak görülmemeli, şöyle düşünün engelliler için yapılan bir yolun, aynı zamanda engelli olmayanlar için de bir kolaylık olduğunu görüyoruz.Mesela benim araba rampamdan bizden daha fazla engelli olmayan insanlar yürüyor.Oysa sadece engelli olmayan bireyler için yapılan yollarda biz yürüyemiyoruz” diyen Kement, aynı zamanda engelliler ile alakalı bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ve yeni projelerin çalışması içinde olduklarını belirtti.

2

Mahmut Kement’in ardından konuşan İtü Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Göksenin İnalhan ve Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Müberra Kavak Kara, engelliler için sunulabilecek mimari çözümler hakkında konuştu.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi belediye  meclis salonunda yapılan konferansa gösterilen yoğun ilgi gözlerden kaçmadı.

1 3 5

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 27 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz