Tiyatro günleri devam ediyor

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

evlenme1Sarıyer Belediye Tiyatrosu tarafından İstinye Tersane alanında sergilenen “Bir Evlenme Teşebbüsü” adlı oyun, iftar sonrası alanı dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle seyredildi.

Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve Sarıyer’de binlerce sanatseveri tiyatro seyrinden mahrum bırakmayan, öncülüğünü yaptığı festival ve şenliklerle tüm ülkede adından söz ettiren Sarıyer Belediye Tiyatrosu, 6. Mahallelerde Tiyatro Şenliği programı altında İstinye Tersane alanında sergilediği “Bir Evlenme Teşebbüsü” adlı oyunla tersane alanında sandalyeleri dolduran vatandaşlara güzel bir tiyatro akşamı yaşattı.

Sarıyer Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Bulut’un yazıp yönettiği oyunda, Bir İstanbul beyefendisi olan Halis Sıtkı Sıyrık’ın, çocukluk aşkı Kısmet hanımla yapmak istediği evlilik ve başından geçen olaylar mizahi dille anlatılıyor.

İsmail Erdem’den teşekkür çiçeği

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, oyunun ardından yönetmen Gökhan Bulut’a ve yönetmen yardımcısı Ekin Gündü’nün yanı sıra kısa bir süre önce annesini yitiren ve buna rağmen sahnedeki yerini alan oyuncu Çağrı Ünan’a birer teşekkür çiçeği takdim etti.

Açık havada kurulan sahne ile nostaljik bir atmosferde sergilenen “Bir Evlenme Teşebbüsü” isimli oyun, 15 Temmuz tarihine kadar çeşitli mahallelerde sahnelenmeye devam edecek.

onur akın

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 30 Haziran 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz