Engelli Çocuklar Sevgi Parkı’nda Buluştu

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Sarıyer Belediyesi ve Topağacı Lions Kulübü’nün katkıları ile düzenlenen etkinlikte Sarıyer’de yaşayan zihinsel ve fiziksel engelli vatandaşlar ile aileleri bir araya geldi.

 

635575384066399924

Engelli ve engelsiz çocukların bir arada oyun oynayabilmelerini sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl Ayazağa’da yapılan, Sevgi Parkı’nda düzenlenen etkinliğe katılan engelliler ve aileleri güzel havanın da tadını çıkarttılar.

Evrensel Çocuk Hakları Bildirgesi’nde yer alan “Her çocuğun oyun hakkı vardır” ilkesinden yola çıkılarak engelli ve engelsiz çocukların bir araya getirilmesi amacıyla, geçtiğimiz yıl Ayazağa’da kapılarını açan Lions Sevgi Parkı, engellilere ve ailelerine ev sahipliği yaptı. Parkta bulunan oyun grubunda zaman geçiren çocuklar doyasıya eğlenirken, oturma gruplarında oturan aileleri de dinlenme fırsatı buldular. Etkinliği düzenleyen Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi görevlileri ve Lions Kulübü üyeleri engelli vatandaşlarla tek tek ilgilenerek ikramda bulundular.
Etkinliğe Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyeleri Özkan Sucu, Hasan Karagöz, Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mahmut Kement, Geçmiş Dönem Genel Yönetmeni Füsun Kantemir, Gelecek Dönem Genel Yönetmeni Ayşen Ağma ve Topağacı Lions Kulübü Başkanı Betül Sünnetciler ve Lionlar katıldı. 
Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 23 Ocak 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (4 sene önce)

Habere yorum yaz