Lütfen çekmeyin

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Genellikle en bakımlı halleriyle objektiflerin önünde görmeye alıştığımız ünlüler kimi zaman yüzlerine tek gram kozmetik sürmeden de dışarı çıkıyorlar.

Karşılarında bir gazeteci gördüklerinde panikleyen ünlülerimiz önce “Makyajsızım arkadaşlar lütfen çekmeyin” ricasında bulunuyor. Buna rağmen flaşlar patlamaya devam ederse işte o zaman azarı ya şoför yiyor ya da koruma. Hadise’nin çıkardığı son ‘HADİSE’ bunun en güzel örneği. Etiler’de modacı Zeynep Tosun’un ofisine girerken görüntülenen Hadise, makyajsız haliyle görüntü vermek istemedi. Şarkıcı yardımcısının uyarısı üzerine eliyle yüzünü gizlemeye çalıştı. Yürürken önünü görmekte zorlanan ve sinirlenen Hadise “Neden etrafına iyi bakmıyorsun” diyerek şoförünü azarladı. Peki makyajsız görüntülenince panikleyen sadece Hadise mi? Bakın listede daha kimler var….

hadisemakyajsiz

ÇANTAYLA KAMUFLAJ
Şarkıcı Demet Akalın, eşi Okan Kurt ile bir restoran çıkışında makyajsız olduğu için fotoğraf çektirmek istemedi. Tüm çabasına rağmen objektiften kaçamayan Akalın çareyi yüzünü çantayla gizlemekte buldu.

IVANA ÇOK ‘SERT’ UYARDI
Arkadaşı Can Çelebi ile alışveriş yapan Ivana Sert, kameraları fark edince, “Lütfen çekmeyin, makyajsızım” dedi. Ancak ricası karşılık bulmadı.

KÖTÜ ÇIKIYORUM
Oyuncu Gökçe Bahadır, fotoğrafını çeken gazetecilere “Makyajsızım, çekmeyin. Kötü çıkıyorum” uyarısında bulundu.

ELİYLE YÜZÜNÜ KAPATTI
Ekrandaki güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Songül Karlı, makyajsız bir şekilde objektiflere takılınca zor anlar yaşadı. Gazetecilerin kendisini çektiğini fark eden Songül Karlı, eliyle yüzünü kapatarak “Çocuklar çekmeyin, makyajsızım. Az önce yüz bakımı yaptırdığım için makyaj yaptırmadım” dedi.

MORALİ FENA BOZULDU
İstinye Park’ta makyajsız görüntülenen Demet Akbağ gazetecilere sitem etti. Akbağ, patlayan flaşlar karşısında panikledi. Gazetecilere, “Lütfen çekmeyin arkadaşlar,  makyajsızım, sonra çok kötü çıkıyorum” diyerek sitem etti.

hadise_makyaj_7968

‘MAKYAJ EGOLARI GİZLİYOR’
Makyajsız yakalanan ünlülerin verdikleri aşırı tepkiler Uzman Psikolog Yasemin Eyüpoğlu’na göre, olgunlaşmamış egolardan kaynaklanıyor. “Her birimizin egoları var, beğenilmeyi, takdir edilmeyi seviyoruz. Bu beğeni de ‘emeğimizle, sanatımızla’ gündeme gelmek istediğimizi söylesek de  yüzeysel kalıyor. Dış görünüş! Şıklık kılık kıyafet güzellik…dolayısıyla ‘çirkin’ olmak, çirkin görünmek istemez insan… Olgunlaşmamış egoları zedeler bu ifade.. ‘Makyajsız hali sevenlerini şaşırttı!!’ ‘yani çirkindi!!’ ifadeleri gibi. Bundan rahatsızlığı ise en çok, kendini bilmeyen yanı duyar insanın.. Kendini olduğundan farklı gösteriyorsa insan, ‘dış görünüşe oynuyorsa, içe-kaliteye değil’ o zaman makyajsız demek, çirkin demek olabilir.. Yani bir eksidir güzel görünmeye çalışanın nazarında, bir olumsuzluk bir başarısızlıktır.” diyor.
Güzellik ve güzel görünmenin başarıyı temsil ettiğine vurgu yapan Yasemin Eyüpoğlu, “Makyajsız olmak ona ‘Daha az güzelsin/ dolayısıyla daha az başarılısını hissettirecektir.. Hele bir de güzellik bir güç  anlamındaysa, makyajsız olmak bir güç kaybı olacaktır ki öfkeye sebebiyet verebilir.” ifadelerini kullanıyor.
HER İNSAN DUYGULARIYLA YÜZLEŞEBİLMELİ
Uzman Psokolg Yasemin Eyüpoğlu, konuyu başka bir açıdan da değerlendiriyor. Birçok kadının özellikle dışarı çıkarken özenerek yaptığı makyajın  maskeden ibaret olduğuna dikkat çekiyor ve ekliyor: “Maskeler gizlendiklerimizdir bir yanda.. Acaba neleri gizliyoruz makyajla.. Üzüntülerimiz, gerginliklerimiz, kızgınlıklarımız mı? Her insan duygusuyla yüzleşemez.. Bu bir olgunluktur.. Baş edebilmek bir beceridir. Bunu saklayan bu zayıf yanın sahibi insanlardır çoğu zaman..”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 4 Ağustos 2015 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz