Veliler isyanda; “150 yıllık binada eğitim veren Sarıyer Kız Meslek Lisesi artık Darüşşafaka’daki kendi arsasına taşınsın”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-kiz-meslek1-1

Sarıyer’de tek olan ve Sarıyer Kız Meslek Lisesi olarak bilinen Büyükdere’deki Sarıyer Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, tam 150 yıllık bir binada eğitim veriyor. Fiziki şartları yetersiz olan ve bahçesi de bulunmayan okuldaki yetersizlikler velileri de isyan ettirdi.

OKULUMUZ DARÜŞŞAFAKA’DAKİ YERİNE TAŞINSIN!

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan bazı veliler; “Burası çok önemli bir okul. 150 yıllık binada çocuklarımız zor şartlarda eğitim görüyor. Okulumuz 1999 depreminden sonra tadilat gördü ancak bina eski olduğu için yine tehlike devam ediyor. Çocuklarımızın pratik yapacağı mutfakları bile yetersiz. Hijyenik olarak sorunlar yaşanıyor. Spor salonumuz yok. Bu binanın okulumuza yetmediğini düşünüyoruz. Bu yüzden Darüşşafaka’daki İstinye Anadolu Lisesi’nin bulunduğu alanda bize tahsis edilen alanda okulumuzun yapılmasını istiyoruz. Sarıyer Kaymakamımız Sayın Gürsoy Osman Bilgin’den ve yetkililerde bize tahsis edilen yerde okulumuzu yapmalarını bekliyoruz. En kısa zamanda okul inşaatına başlatılarak, bu sorunun giderilmesini istiyoruz. Çünkü okulun bu durumu ne Sarıyerimiz’e ne de öğrencilerimize yakışmıyor.”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 3 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (3 sene önce)

Habere yorum yaz