14 yaşındaki Emel “AVM’ye gidiyorum” diye çıktı ama dönmedi!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

pinar-mahallesi-sariyer-ozturk-ailesi-2016-temmuz

_ayrac

Pınar Mahallesi’nde evlerinin hemen yakınındaki alışveriş merkezine gitmek için evden çıkan 14 yaşındaki kızdan haber alınamıyor. Öztürk ailesinin bayramı zehir olurken, kızını aramak için yollara düşen baba, “Kızımın kaçırıldığını düşünüyorum” dedi.

_ayrac

Pınar Mahallesi’nde oturan Öztürk ailesinin bayramı dün akşam saatlerinden itibaren kabusa döndü. 14 yaşındaki ilkokul öğrencisi Emel Öztürk, yaklaşık 150 metre mesafedeki alışveriş merkezine gideceğini söyleyerek annesinden izin aldı ve evden çıktı. Akşam saatleri olmasına rağmen bir türlü eve dönmeyen ve telefonlara cevap vermeyen Emel Öztürk, aileyi harekete geçirdi. Ayvalık’ta işte olan baba İsmail Öztürk’ün de gelmesi ile birlikte gece boyunca aramalar yapıldı ancak bir sonuç alınmadı.

POLİS GENÇ KIZI ARIYOR

Aile durumu polise bildirirken bir taraftan da Emel’in arkadaşları ile görüşerek aramalarını sürdürdü. Bugün gün boyunca da aramalarını sürdüren baba İsmail Öztürk, “Ben dün Ayvalık’taydım. Ekstra işe gitmiştim. Akşam eve geldiğimde çocuğumun kaybolduğunu öğrendim. Eşim karakola müracaat etmiş. Çocuk Şube’ye bildirilmiş ve aramaya başlamışlar. Alışveriş merkezine doğru gidiyorum demiş. Arkadaşları ile görüştüm. Mahallede arkadaşlarına sordum ama gören olmamış. Dün gece boyunca aradık. Mesaj üzerine mesaj attım. Aradım ama cevap alamadım” dedi. Arkadaşları ile birlikte kızı Emel Öztürk’ün gidiyorum diye çıktığı alışveriş merkezine gelen ve aramalarını burada da sürdüren İsmail Öztürk, “Kızımın kaçırıldığından şüpheleniyorum” şeklinde konuştu.

pinar-mahallesi-sariyer-ozturk-ailesi-2016-temmuz-1

Kaldırımdaki röportaja özel güvenlik engeli

Babanın aramalarını sürdürdüğü alışveriş merkezinin önünde kaldırımda basın mensuplarının röportajı alışveriş merkezinin güvenlik engeline takıldı. Alışveriş merkezinin önündeki kaldırımda yapılan röportaj sırasında çekimi engellemeye çalışan güvenlik görevlileri, “Burası özel mülk. Burada röportaj yapmak için izin almalısınız. Yolun karşısında geçin” şeklinde basın mensuplarını engellemeye çalıştı. Yaşanan tartışma bir süre devam ettikten sonra basın mensupları ve kayıp kızın babası alışveriş merkezinin önünden ayrıldı.

Kaynak: İHA

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 8 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz