Başkan Atabay, Turizmci Kimliğiyle Sodem Toplantısında Konuştu

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

chp-belediyeler-sariyer-istanbul-2016-sukru-genc

_ayrac

Türkiye’nin 4 bir yanından gelen belediye başkanları turizm krizine çözüm aradı.

_ayrac

Türkiye’nin 4 bir yanından gelen belediye başkanları turizm krizine çözüm aradı. SODEM ve TURAD’ın hazırladığı Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı toplantı da “Turizm Sektörünün Krizi ve Belediyeler” konusu tartışıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla yapılan toplantıda turizm bölgelerinden belediye başkanlarının yanı sıra sektörün önde gelen temsilcileri yer aldı. Toplantının açılışında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, SODEM Başkanı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Çetin Osman Budak birer konuşma yaptı.

Kültür ve Turizm eski Bakanı ve TURAD Başkanı Bahattin Yücel’in moderatörlüğünü yaptığı panele, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, konuşmacı olarak katıldı. Bahattin Yücel, panelin açılış konuşmasında Türkiye’nin dünya turizmindeki yerini sağlamlaştırmak için gelecek dört yılın onarım ve yeniden yapılanma süreci olarak yönetilmesi gerektiğini belirtti.

chp-belediyeler-sariyer-istanbul-2016-sukru-genc-2

”Başkan Atabay 2 konuya değindi”

Toplantının 1.oturumunda yapmış olduğu açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Didim’in turizmci Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Toplantıdan konuşulan 2 noktaya değindi, bunların turizm için değişen trend ve yerelden genele nasıl bir tanıtım yapılmalı olduğunu söyledi. Atabay, krizin olacağının belli olduğunu ifade ederek, “Geçen sene Rusya’da ekonomik bir kriz vardı, sıkıntılar devam etti, terör olayları gerçekleşti. Krizi alt seviyede atlatmak adına yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım gösterdik. Kişisel olarak yakın ilişkilerimizi kullandık, her adım attığımızda yaşanan olumsuzluklar bizi geriye çekti. Bunlarla ne yapabiliriz diye çalışmalar yaptık, değişen trendi yakalayabilmek için tesislerimizi geliştirme çalışmaları başlattık, belediye çerçevesinde programlı olarak çalışmalara başladık. Yaptığımız çalışmalar olumlu sonuçlar doğurmaya başladı, baktığımız zaman önemli değişiklikler ortaya koyduk. Bazı konularda bizi profesyonel desteğe ihtiyaç duyduk bu anlamda eski bakanımız Bahattin Yücel beyle fikir alışverişinde bulunduk. Bu gelişimi sağlayabilmek için Analogtan digital’e geçiş konulu çalıştay düzenledik, değişen trendler var insanlar fert olarak digital çağın tüm gereçlerini kullanarak kendi rezervasyonunu kendileri yapabiliyor” dedi.

chp-belediyeler-sariyer-istanbul-2016-sukru-genc-3

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 20 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz