CHP’Lİ EKREM TEKÇE; “FİDANLIK KUM ŞANTİYESİNE DÖNDÜ!”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-belediye-meclisi HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi, Ramazan Ayı sonrası ilk toplantısını bugün gerçekleştirdi. Darüşşafaka’daki Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda yine zaman zaman CHP ve AK Partilliler arasında sözlü sataşmalar yaşandı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in de katıldığı toplantıda, Başkan Genç ve Gökan Zeybek konuşurken AK Parti sıralarında sözlü sataşmalar yapıldı. AK Parti Grup Başkanı Av. Nurettin Çelik ile CHP’liler arasında yine bildik diyaloglar gerçekleşti.

EKREM TEKÇE, BÜYÜKDERE FİDANLIĞI’NI SORDU

ekrem tekce

Mecliste bir konuşma yapan CHP’li Ekrem Tekçe, Büyükdere Fidanlığı’nın şantiyeye dönmesini gündeme taşıdı. İl Özel İdaresi’nin arazisiyken dönemin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun tam da Gezi Olayları yaşanırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz olarak teslim ettiği 300 dönümlük arazinin durumu mecliste gündem maddesi oldu.

KUM DEPOSU DEĞİL, PARK YAPILSIN!

Mecliste söz alan deneyimli siyasetçi CHP Meclis Üyesi Ekrem Tekçe bu konuda şunları söyledi; “İl Özel İdaresi’nden Büyükşehir Belediyesi’ne devredildikten sonra Büyükdere Fidanlığı özelliği ve doğal güzelliği tahrip edilerek içindeki fidanlık boşaltılmış ve kum deposuna çevrilmiştir. Fidanlık şantiye haline çevrilerek kum, mıcır ve inşaat melzemesi doldurulmuş fidanlığın güzelliği katledilmiştir. Yakın zamanda hastane açıldıktan sonra hafriyat kamyonlarının girip çıkması mahalleli olarak bizleri tedirgin etmektedir. Hafriyat kamyonlarının girip çıkması oluşacak trafik mahallede sorunlara yol açmaktadır. Biz Büyükdere, Hacıosman, Cumhuriyet Mahallesi, Çayırbaşı, PTT evleri, Kazım Karabekir, Kocataş, Bahçeköy sakinleri ve tüm Sarıyerliler olarak kum deposunun yerine yaşam parkı yapılmasını istiyoruz. Derhal gereğinin yapılmasını arz ve talep ediyoruz”  buyukdere-fidanligi5

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 11 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz