Çocuklar çevre için bir araya geldi

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

cocuklar-cevre-icin-bulustular-sariyer-2

_ayrac

Sarıyer Edebiyat Günleri ve Roman Festivali’nin ardından Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı, “Dünya Çevre Günü” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

_ayrac

Sarıyer Belediyesi Çevre Kontrol Müdürlüğü’nün “Dünya Çevre Günü” nedeniyle düzenlediği etkinlik ilk ve ortaöğretim ile SAGEM’li öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik şenlik havasında geçti. Etkinlikte öğrencilerin çevre dostu projeleri ve atık malzemelerden yaptıkları çalışmalar büyük ilgi gördü. Projelerin öne çıkanı ise elektrik üreten bisiklet oldu.

cocuklar-cevre-icin-bulustular-sariyer-1

Enerji üreten bisiklet

Etkinliğe katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bisikletin sergilendiği stantta pedal çevirip cep telefonunu şarj etti. Stantları tek tek gezen Başkan Genç, çevre konusunda kısa bir konuşma yaptı ve çocuklarla birlikte yaşanabilir bir çevre için çığlıklar attı.

.
cocuklar-cevre-icin-bulustular-sariyer-6

Hedef: Atık maddeleri doğaya kazandırmak 

Karton parçalarından yapılan maske ve şapkaların yanı sıra sokakta bulunan taşları boyayan çocuklar, yapılan atölye çalışmaları sayesinde geri dönüşümün önemini bir kez daha anladılar.

cocuklar-cevre-icin-bulustular-sariyer-3

Denizden bunlar çıktı

Sandalyeden tencereye, kovadan ayakkabıya birçok ürün çevre bilincini arttırmak amacıyla öğrenciler için sergilendi. TURMEPA tarafından yapılan deniz temizliği sırasında boğazdan çıkartılan her türlü eşya da sergilendi.

cocuklar-cevre-icin-bulustular-sariyer-5

Atık yağ ile birinci oldular

Çevre Kontrol Müdürlüğü’nün yemeklerde kullanılan sıvı yağların çevreye verdiği zararı önlemek amacıyla okullar arasında başlatılan atık yağ toplama yarışmasının birincisi ise Şükrü Nail Paşa İlköğetim Okulu oldu. Başkan Genç, öğrencilere teşekkür ederek, ödüllerini teslim etti.

cocuklar-cevre-icin-bulustular-sariyer-4

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 4 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz