GündemManşet

Darüşşafaka’da Sonay Parkı heyecanı!

Şükrü Genç (24)

_ayrac
Darüşşafaka Mahallesi Gazeteciler Sitesi içinde bulunan Gazeteci Ziya Sonay Parkı, Sarıyer Belediyesi ve mahalle sakinleri tarafından yenilenerek, Sarıyerlilerin hizmetine sunuldu._ayrac

Sarıyer Belediyesi ve site sakinlerinin ortak çalışması ile kamuya terk edilen site içi plan yollarının beton, parke, kilit taşı ve yol kaplama çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan parkın açılış kurdelesini, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Gazeteci Ziya Sonay, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve site sakinleri kesti.

PARKA GAZETECİ ZİYA SONAY’IN ADI VERİLDİ

Şükrü Genç (21)

Şükrü Genç (22)

Site Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Öztürk, kullanılamaz halde olan parklarının zemin ve peyzaj işlemleri yapıldıktan sonra çocuk oyun grubu ve dinlenme alanlarının yenilenmesini sağlayan Belediye Başkanı Genç’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Öztürk ‘’Parkımıza sitemizi yaptıran ve mahallemizin kurucusu kabul edilen meslektaşımız Ziya Sonay’ın adını verdik. Hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

“ZİYA SONAY GİBİ VATANSEVERLER YAŞATILMALI”
Şükrü Genç (25)

Şükrü Genç (26)

Vatandaş ve belediyenin el ele vererek güzel sonuçlar ortaya çıkarmasının öneminden bahseden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; ‘’ Burada çok önemli bir birliktelik sağlandı. Biz bu birlikteliği Sarıyer’in her mahallesinde yaratmaya çalışıyoruz. O bölgede yaşayan insanlar ve yöneticiler bölgenin sorunlarını ortak tespit edip, beraber çözerlerse paydaşlık sağlanır ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkar. Biz Sarıyer’in farklı kültürlerdeki insanların bir arada saygı içinde yaşadığı bir bölge olması için çok ciddi gayretler gösteriyoruz. Bu tür çalışmalarımız devam edecek. Gazeteci Ziya Sonay gibi daha binlerce vatanını savunan, bu uğurda bedel harcayan emekçilerin isimlerinin yaşatılması gerekir. Bölgede yaşayanların yurttaşlık sorumluluklarını yerine getirdiği için teşekkür ederim ’’ diye konuştu.

“GURUR VE MUTLULUK DUYUYORUM”

Şükrü Genç (30)

Şükrü Genç (31)

Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak’ın teşekkür konuşmasından sonra mikrofona davet edilen Gazeteci Ziya Sonay, parka adının verilmesinden dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti. Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Genç’e, Gazeteci Ziya Sonay’a, Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’e, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Teknik Personel Sabri Ay’a plaket takdim edildi ve ardından site de yapılan çalışmalar incelendi.

Şükrü Genç (23)

Daha fazla göster

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close