İSTİNYELİ DEMOKRASİ ŞEHİDİ FATİH SATIR’I SON YOLCULUĞUNA ON BİNLERCE KİŞİ TEKBİRLERLE UĞURLADI!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (4)

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Reşitpaşa’daki İMKB önünde darbeci cuntanın şehit ettiği 26 yaşındaki Fatih Satır, bugün İstinye’de son yolculuğuna uğurlandı. Pilot olmaya hazırlanan ve genç yaşta şehit düşen Satır’ın cenaze namazına mahşeri kalabalık katıldı. İstinye Tersane Alanı’ndaki cenaze törenine herkesimden siyasi isim katıldı. On binlerce kişinin katıldığı cenaze törenine Ak Partili çok sayıda milletvekili ile CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve pek çok belediye yöneticisi katıldı. Göz yaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlanan şehit Fatih Satır’ın cenazesi tekbirlerle kaldırıldı. On binlerce kişi Merhum Satır’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Cenazeye sadece İstinye ve Sarıyer’den değil aynı zamanda yurdun değişik illerinden çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazede FETO’cu cuntacılara ve darbecilere öfke vardı. Merhumun cenazesi İstinye Aile Kabristanlığı’nda toprağa verildi. Bugün akşam namazından sonra İstinye Kurşunlu Camii’nde şehit Satır için mevlit okutulacağı belirtildi.

ESKİ MUHTAR METİN ATEŞ’İN YEĞENİ DE ŞEHİT OLDU

Darbeyi önlemek için yaşanan olaylarda Sarıyer’de 2 kişi yaşamını yitirmiş, 42 kişi de yaralanmıştı. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam ederken, şehitlerden diğerinin ise Derbent Eski Muhtarı Metin Ateş’in yeğeni Çetin Can‘ın olduğu öğrenildi. Bugün Derbent’te son yolculuğuna uğurlanması beklenen Can’ın Boğaziçi Köprüsü’ndeki olaylar sırasında yaşamını yitirdiği belirtildi.

SARIYER GAZETESİ olarak cenaze yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı dileriz…

demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (1) demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (2) demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (3)  demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (5) demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (6)  demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (8) demokrasi-sehidi-fatih-satir-son-yolculuguna-ugurlandi1 (9)

fatih-satir11fatih- satir2

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 17 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz