Didem Engin; “Çayırbaşı’daki devlet hastanesi ne zaman bitecek?”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
1

kozdere-devlet-hastanesi11

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

_ayracCHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Sarıyer Çayırbaşı’ndaki devlet hastanesinin inşaatının yıllardır tamamlanamaması ile ilgili TBMM Genel Kurul’unda bir konuşma yaptı. Milletvekili Engin’in dikkat çekici konuşması şöyle;

_ayrac

Teşekkürler Sayın Başkan…

Sarıyer ilçemizdeki devlet hastanelerinin kapasite ve donanım yetersizliği Sarıyerliler için çok büyük bir sorun. 344.000 nüfuslu Sarıyer’deki 2 devlet hastanesinin toplam yatak kapasitesi sadece 168. Sarıyerliler yıllardır Çayırbaşı’nda inşaatı devam eden hastanenin hizmete girmesini bekliyorlar, ama maalesef inşaat bir türlü bitirilemiyor.

İnşaat çalışmaları 2012 yılı Şubat ayında başlayan Çayırbaşı’ndaki hastanenin, 2014 yılında hizmet vermeye başlayacağı söylenmişti. Sonra açılış 2015 yılı sonuna ertelendi. 2016 yılı Haziran ayındayız ve 350 yatak kapasitesiyle hizmet vermesi beklenen hastane inşaatı hala bitirilemedi. İki yıllık bu gecikmenin sebebine ilişkin de somut bir açıklama yapılmıyor.

Sarıyerlilerin sağlık hizmetlerine erişimde yaşadıkları sorunların çözülmesi ve Çayırbaşı’ndaki devlet hastanesinin bir an evvel hizmete başlaması için, Sağlık Bakanımızın acilen konuyu gündemine almasını ve Sarıyerlilerin sesini duymasını istiyoruz. Teşekkürler.”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım
1

Bu haber 29 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz