DİDEM ENGİN’DEN ENERJİ BAKANI’NA; “GÖREVİNİZ FİRMALARIN KARINI ARTTIRMAK DEĞİL, VATANDAŞIN HAKKINI KORUMAK”

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

didem-engin-sariyer-gazetesi1-1

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Meclis, kamuoyunda tartışmalara yol açan, özellikle de kaçak elektrik bedellerini, faturasını düzenli ödeyen vatandaşa yükleyen maddeleri ile tepki çeken Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni görüşmeye başladı.

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK‘a “Öncelikli göreviniz enerji firmalarının kârını artırmak değil, kendi vatandaşınızın hakkını korumaktır” diyerek seslendi ve elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedelini faturasını düzenli ödeyen abonelere yükleme ve dürüst vatandaşlarımızı cezalandırma anlayışına tepki gösterdi.

TEKLİFİ ALELACELE GEÇİRİRSENİZ 36 MİLYON ABONE SİZİ UNUTMAZ

Kaçak bedel ödemek istemeyen vatandaşlarımızın Yargıtay tarafından haklı bulunduğunu hatırlatan Didem ENGİN, “Neden vatandaşlarımızın mahkemede kazandığı hakkı yok sayan bir kanun teklifini hazırlayıp Meclis’e getirdiniz? Bundan sonra kimse kaçak bedeline iade davası açmasın diye mahkemelerin yetkisini sınırlandıran bir kanun teklifini Meclis’e getirip, sonra vatandaşın yüzüne nasıl bakacaksınız?” sorularını yöneltti. Didem ENGİN, “Bu kanun teklifi alelacele Meclis’ten AKP oylarıyla geçirebilirsiniz ama vatandaşlarımız da sizi 36 milyon abonenin cebine göz diktiğiniz bu teklifinizle hatırlayacaktır” sözleriyle tamamladı.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 2 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz