İstanbul’da 7 tünele onay

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-kilyos-tunel

_ayrac

İstanbul trafiğini rahatlatacak Sarıyer-Kilyos Büyükçekmece-Esenyurt-Avcılar-Küçükçekmece ve Bahçelievler-Bayrampaşa  tünelleri projelerine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli plan ve plan değişiklikleri teklifi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.

_ayrac

İBB Meclisinin Saraçhane’deki belediye binasında yapılan toplantıda,Büyükçekmece-Esenyurt-Avcılar-Küçükçekmece-Bahçelievler-Bayrampaşa ve Sarıyer Kilyos tünelleri projelerine ilişkin teklif görüşüldü.

Çalışma kapsamında, İstanbul’un en önemli sorunlarından biri olan trafiği rahatlatmak için şehrin ana arterleri E-5 ve E-6 karayollarını bağlayacak birbirinden bağımsız 6 tünel yapılacak. Büyükçekmece-Esenyurt-Avcılar-Küçükçekmece-Bahçelievler-Bayrampaşa hattında yaklaşık 23 kilometre uzunluğundaki tünellerin 2,5 milyar liraya mal olması öngörülüyor. Ayrıca, 6 kilometre uzunluğunda Sarıyer Kilyos Tünelinin de yapımı gerçekleştirilecek.

Büyükçekmece-Bayrampaşa arasındaki hatta bulunan 6 tünelden günde 300 bin, Sarıyer Kilyos Tünelinden ise 40 bin aracın geçmesi bekleniyor. Teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Tünellerin yapımına bu yıl başlanması planlanıyor.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 19 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz