Kilise bahçesinde sahur!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

kilise-sahur-buyukdere-haziran-2016-sariyer-2

_ayrac

Sarıyer Belediyesi ve Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı işbirliğiyle kilise bahçesinde sahur programı düzenlendi.

_ayrac

kilise-sahur-buyukdere-haziran-2016-sariyer-3

Sahurda Boğaziçi Camii İmam Hatibi Fatih Yüksel, yemek duası okuduktan sonra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçmişte Sarıyerde olduğu gibi bugünde İstanbul’da tüm dinlere mensup vatandaşların birbirlerinin cenazesine katılıp, bayramlarını da kutladığını belirterek, tüm Türkiye’ye birlik, beraberlik temenni etti. Genç, hazan, ezan ve çanın aynı karede görüntülenebildiği, barış ve hoşgörünün medeniyeti Türkiye’de barışı sürdürme sorumluluğunun bilincinde hareket ettiklerini kaydederek, ”Bu seneki sahurda, geçen seneden daha kalabalık olarak buradasınız. Gelecek yıllarda daha da kalabalık olacağız. Sizlerle bir arada ve hepimiz birlik beraberliğimizi her daim devam ettirmek zorundayız. Bu ülke hepimizin, biz bu ülkeye herkesi sığdırırız. Yeter ki gönüller hoş olsun. Yeter ki gönül birlikteliği olsun’‘ dedi.

kilise-sahur-buyukdere-haziran-2016-sariyer-5

Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Süme ise “Dün gerçekleşen hain saldırıyı lanetle kınıyorum. Bütün bunlara rağmen inadına dostluk, inadına barış, inadına kardeşlik diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Programa, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Murat Süme, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, ilçe belediyesi meclis üyeleri, kilise vakfı üyeleri ile Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı ve mahalle sakinleri katıldı.

kilise-sahur-buyukdere-haziran-2016-sariyer-6

 

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 30 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz

  1. tyjetyj dedi ki:

    tuhaf