MADEN’DE; BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUMLULUĞUNDAKİ CADDEYE TRAFİK LAMBASI YA DA ÜST GEÇİT İSTENİYOR!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

aysin-gunen7

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Maden Mahallesi’nde trafik ışıklarının ve üst geçit olmamasından dolayı çok sayıda trafik kazası meydana geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki Kilyos Yolu Caddesi Uyum Sitesi önünde trafik ışığı ve üst geçit olmaması yüzünden bugüne kadar çok sayıda kaza meydana geldi. Bu kazalarda 8 kişi ölürken çok sayıda kişi de yaralandı. Tehlikenin halen devam ettiğini söyleyen CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysın Günen; “Burası yetki olarak Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Buraya çok acil trafik ışıkları konulmalı Bu eksikliğin bir an önce Büyükşehir tarafından giderilmesi gerekiyor. Yoksa insanlar ölmeye devam edecek” dedi.

AYSIN GÜNEN; “ÇOK ACİL TRAFİK IŞIĞI KONULMALI”

Sarıyer Belediye Meclisi’nde de konuyu gündeme taşıyan Meclis Üyesi Aysın Günen şöyle konuştu; “Bu konuda çok acil önlem alınmalıdır. Burası Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bir yer yerdir, bu yüzden Sarıyer Belediyesi’nin yasal olarak orada trafik ışığı koyma durumu yok. Keşke bu konuda Sarıyer Belediyesi’nin yetkisi olsa da sorunu biz kendimiz hemen çözebilsek ancak ne yazık ki yasalara göre bu eksikliği Büyükşehir Belediyesi çözmek zorunda. Ak Partili meclis üyesi arkadaşlarımızın konuyu Büyükşehir nezlinde takip etmesi gerekiyor. Biz bu konuda gerekli yazışmaları yaptık ancak Büyükşehir’deki yetkililer bu konuyu ne yazık ki ciddiye almıyorlar. Burada her gün insanlarımız ölüm tehlikesi yaşıyor. Göz göre göre ölümler meydana geliyor. En kısa sürede buraya trafik ışıkları konulmalı ve bu ölümler önlenmelidir”

Öte yandan sosyal medyada konuyla ilgili çok sayıda yorum yapan vatandaşlar, sorunun ya trafik ışıkları konularak ya da üst geçit yapılarak çözülebileceğini ifade ettiler.

maden-mahallesi-kaza-sariyergazetesi

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 5 Aralık 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz