Maslak’ta vahşi gökyüzü!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

_ayracMaslak’ta plazaların arasında ava çıka bir atmaca görenleri şaşırttı. Karga avlayan atmaca, diğer kargaların hışmına uğradı._ayrac

Plazaların yükseldiği Maslak’ta ava çıkan bir atmaca görenleri şaşırttı. Sözcü.com’dan Turgut Erat’ın video haberine göre bir kargayı kapan atmaca, bir gurup karganın hışmına uğradı. Yakaladığı kargayla bir ağacın dalına konan atmacanın etrafı kargalar tarafından çevrildi. Ara ara atmacaya pike yaparak ve etrafında uçarak av olan arkadaşlarını kurtarmak isteyen kargaların, bağırışları Maslak’ı inletti.

ATMACA AVINI BIRAKMADI

Yüzlerce karganın bir ağacın dallarında sıkıştırdığı atmaca dakikalarda direndi. Atmaca’nın etrafını çeviren ve dairesel hareketler çizen kargaların bazıları pike yaparak atmacaya saldırdı. Kargadan kat kat güçlü ve yırtıcı olan atmaca avı ile birlikte gözden kayboldu.

SARIYER GÖÇ YOLLARININ ÜSTÜNDE

İlginç olayı izleyen herkesin aklında bu soru vardı. Aslında biz fark etmesek de bu olay ve benzerleri her yıl yaşanıyor. Çünkü İstanbul kuşların göç yolu üzerinde bulunuyor. Özellikle baharın başlangıcında yoğunlaşan göç trafiğinde bu tür görüntülere rastlamak mümkün. 3. köprü, 3. havalanı proje alanının üzerinden yıllık 800 bin kuş süzülerek göç ediyor.

1 MAYIS’A KADAR ON BİNLERCE KUŞ GEÇECEK

İstanbul’un kuzeyinde bulunan ormanlar üzerinden geçen kuşlar, buralarda geceleyip besleniyor. İstanbul, hem ilkbaharda, hem de sonbaharda leylekler ve yırtıcı kuşların göçüne ev sahipliği yapıyor. Bunun dışında su kuşları ile ötücü kuşlar da İstanbul üzerinden göç ediyor. Dünyanın en önemli yırtıcı kuş göçü yolu üzerinde bulunan İstanbul’dan 1 Mayıs’a kadar on binlerce kuşun geçmesi bekleniyor. Müthiş doğa olayını güvenli sürüş uzmanı Ali İhsan Derindağ görüntüledi.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 14 Nisan 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz