MİLYONLAR REKLAMA GİTTİ, ALT YAPISIZ EYÜP’Ü SEL BASTI!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

eyup-u-sel-basti-sariyergazetesi1 (4)

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul’da bayramın ilk günü etkili olan yağış, pek çok semtte ve özellikle de alt yapısı tamamlanmayan Eyüp’te sele neden oldu. Türkiye’nin pek çok şehrinden her gün on binlerce kişinin ziyaret ettiği Eyüp Sultan Camisi’nde bayram namazı kılanlar, cami çıkışında sele yakalandı. Eyüp Sultan Meydanı’nda önüne gelen her şeyi sürükleyen sel nedeniyle pek çok dükkanı su bastı, cami cemaati ise uzun süre cami avlusunda selin bitmesini bekledi. Vatandaşlar ve bölge esnafı, Eyüp’ün tam kalbinde yaşanan ve her yağmurda meydana gelen seller yüzünden Eyüp Belediyesi’ne ve Başkan Remzi Aydın’a tepki gösterdi.

REKLAMA PARA VAR, ALT YAPIYA YOK!

Eyüp’ün merkezinde bile alt yapı sorununu çözemeyen belediyenin, reklama ve tanıtıma her yıl milyonlarca lira harcadığını söyleyen vatandaşlar; “Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın kendi reklamını yapmak için her ay on binlerce gazete bastırıp sokak sokak dağıttırıyor. Bizlerin parasıyla reklamını yaptırıyor ancak sel sularını önlemek için adam gibi hiçbir alt yapı çalışması yapılmıyor. Eyüp Belediyesi’ni ve Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı kınıyoruz. Belediye Başkanının ekibi ve danışmanları yetersiz, halkla ilişkiler sıfır. Bizler belediyeyi kaç defa uyardık ancak birileri hemen başkanı yanlış bilgilendirip konuyu kapattırıyor. Artık her yağmurda dükkanlarımızı su basmasından ve bizim vergilerimizle toplanan milyonların çöpe gitmesinden bıktık. Buradaki muhalefet partileri de sesimizi yeterince duyuramıyor, onlar da yetersiz” diye konuştular.

EYÜP’TE AĞUSTOS 2014’TE DE YİNE AYNI MANZARLAR YAŞANMŞTI

eyup-u-sel-basti-sariyergazetesi1 (6) eyup-u-sel-basti-sariyergazetesi1 (2) eyup-u-sel-basti-sariyergazetesi1 (5) eyup-u-sel-basti-sariyergazetesi1 (4) eyup-u-sel-basti-sariyergazetesi1 (3)  eyup-u-sel-basti-sariyergazetesi1 (1)

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 6 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz