Muhtarlara nutuk var ama para yok! CHP’nin; “Muhtarların SGK primlerini devlet ödesin” teklifini AKP’liler reddetti!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

cumhurbaskani-muhtarlar_ayracCumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel önem verdiği ve her fırsatta sarayda topladığı köy ve mahalle muhtarlarını rahatlatacak düzenleme, AK Parti oylarıyla reddedildi. CHP’li vekiller, “Bütün muhtarların SGK primlerini devlet ödesin” şeklinde öneri sundu, ancak öneri AK Parti tarafından kabul edilmedi.

_ayrac

SARIYERLİ MUHTARLARI DA ETKİLİYOR

Mahalle muhtarları aylık 568,21 TL, köy muhtarları ise 435,63 TL sosyal güvenlik primi ödüyor. TBMM Plan Bütçe Komisyonu‘nda 2017 bütçesi ile ilgili görüşmelerin son gününde CHP’li vekiller bir önerge vererek “Köy ve mahalle muhtarlarının ödemek zorunda oldukları sosyal güvenlik destek primlerinin, Maliye Bakanlığı bütçesinden karşılanmasını” istedi. Ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal önergeye karşı çıkınca komisyondaki AKP milletvekilleri de ret oyu verdi.

MUHTARLAR MASRAFLARI KENDİLERİ ÖDÜYOR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 26 bin muhtarın hayal kırıklığı yaşadığını belirtti ve SÖZCÜ’ye şunları söyledi: “Muhtarların bir bölümü zor koşullar altında görev yapıyor. Elektrik ve su bedellerini de kendileri ödemek durumunda kalıyor.”

Sözcü/ Deniz AYHAN

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz