Profesör Doktor Muzaffer Altındaş, Sarıyer’de hasta kontrolünde!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

ayla-osmanoğlu-sariyer-2016-1

_ayrac

Tıp dünyasının ünlü isimlerinden Profesör Dr. Muzaffer Altındaş, Sarıyer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün daveti üzerine Sarıyer’e gelerek ayağı kangren olan diyabet hastası bir kişinin tedavisini gerçekleştirdi. _ayrac

ayla-osmanoğlu-sariyer-2016-2

Sarıyer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Ali İrfan Bilboğa‘nın ağırladığı ünlü isim, İbrahim Argın isimli bir hastanın tedavisini gerçekleştirdi. Rumeli Feneri’nde yaşayan ve şeker hastası olduğu için ayağı kangren olan Argın’ın tedavisini gerçekleştiren Prof. Dr. Muzaffer Altındaş’ı meslektaşları da büyük bir titizlikle izledi. Başarılı geçen operasyonun ardından bir süre müdürlükte kalan ve meslektaşlarıyla sohbet eden Altındaş, benzer durumdaki hastaların tedavilerinde yardımcı olma sözü vererek Sarıyer’den ayrıldı.

ayla-osmanoğlu-sariyer-2016-3

Dr. Muzaffer ALTINDAŞ kimdir?
1946 yılında Yağcı  Köyünde (Hadim- Konya) doğdu. Yağcı Köyü,Gaziler ve Aşağı Eşenler Köyünde İlk okulu tamamladı. Konya Karma orta okulunda ve Konya erkek Lisesinde orta öğrenime devam etti.
 
1963 yılında sınavla İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 1969 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. Daha sonra, 1970-71 yıllarında askerlik görevini tabip teğmen olarak tamamladı. Kasım. 1971 yılında imtihanla aynı fakültenin Genel Cerrahi kliniğine asistan olarak atandı.
 
Asistanlığının son yılında Federal Almanya Heidelberg Üniversitesi Cerrahi Kliniğinde 6 ay asistan kadrosu temin eden aday, bu süreyi Eksperimental  cerrahi ve çocuk cerrahisi kliniğinde tamamladı. Dönüşte (1976 yılında) sınavla genel cerrahi uzmanı oldu. Bu tarihten sonra Plastik Cerrahi Anabilim Dalında çalışmaya başladı.

ayla-osmanoğlu-sariyer-2016-4

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 1 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz