Sarıyer Belediye Meclisi Haziran ayının ilk oturumunu gerçekleştirdi

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-belediye-meclisi1 (11)

_ayrac

Sarıyer Belediye Meclisi Haziran ayı ilk oturumu Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşti. 

_ayrac

Meclisin ilk oturumunda Sarıyer Belediyesi ekipleri tarafından Baltalimanı ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi başta olmak üzere ilçe genelinde özellikle son dönemde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen binaları yıkılan vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen mecliste, ara ara tansiyon yükseldi.

Sabahın erken saatlerinde Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde bir araya gelen vatandaşlar, mağduriyetlerini dile getirmek için meclis oturumuna katıldı. Yoğun güvenlik önleminin alındığı binada, meclis başlamadan önce hiç kimse salona alınmadı.

Sariyer-belediye-meclisi-subat-ayi-ilk-toplantisi (8)

Başkanla görüştüler

Meclis toplantısı başlamadan önce bir araya gelen Baltalimanı ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nden evleri yıkılan vatandaşlar, kendi aralarında seçtiği 6 kişilik grupla Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile görüştü. Vatandaşlardan aldığımız bilgilere göre, Başkan Genç’in vatandaşlara, “Ramazan ayında herhangi bir yıkma olmayacak. Ramazan’dan sonra konuyu konuşacaklarını” söylemesi üzerine vatandaşlar meclis oturumundan sonra dağıldı.

Sarıyer Belediye Meclisi- Kullanılanlar (10)

Meclise sözlü sataşmalar damga vurdu

Gündem maddelerinin tartışıldığı sırada, AK Parti ve CHP meclis üyelerinin birbirlerini karşılıklı olarak suçlaması mecliste gerginliğe neden oldu. Özellikle söz almadan yerlerinde konuşan meclis üyeleri Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun’a zor anlar yaşattı.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 6 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz