SARIYER BELEDİYE MECLİSİ’NDEN DARBEYE KARŞI ORTAK DEKLARASYON! DARBEYİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

sariyer-belediye-meclis-uyeleri-darbeye-karsi-bildiri2 (2)

HABER MERKEZİ /SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi bugün Belediye Başkanı Şükrü Genç’in başkanlığında Darüşşafaka Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde darbe gündemiyle toplanarak ortak deklarasyon yayınladı. Türk bayraklarıyla süslenen belediye meclisinde CHP ve AK Partili meclis üyeleri darbelere karşı tek vücut oldu. AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP ilçe Başkanı Mehmet Deniz’in de katıldığı mecliste, grup başkan vekilleri imzasıyla ortak deklarasyon yayınlandı.

sariyer-belediye-meclis-uyeleri-darbeye-karsi-bildiri2 (6)

İşte o açıklama;

Sarıyer Belediye Meclisi Darbe Girişimi İle İlgili Ortak Deklarasyonu

“Bizler Sarıyer Belediyesi Meclisi çatısı altındaki CHP ve AK Parti Grupları ile tüm Meclis Üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak girmiştir.

Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.

sariyer-belediye-meclis-uyeleri-darbeye-karsi-bildiri2 (1)

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve Milletimiz gibi Sarıyer Belediye Meclisi de, darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır.

Bu ortak tavır milli irade ve milletimizi daha da güçlendirmiştir.

Sarıyer halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız.Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir. Milletimiz müsterih olsun. Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur. Sarıyer ilçemizde darbe girişimi sırasında 2 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, çok sayıda yurttaşımız da yaralanmıştır.

Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun 19.07.2016

Gökan ZEYBEK                                                          Nurettin ÇELİK
CHP Sarıyer Grup Bşk. Vek.                            Ak Parti Grup Bşk. Vek.

sariyer-belediye-meclis-uyeleri-darbeye-karsi-bildiri2 (7)

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 19 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz