SARIYER BELEDİYESİ FERAHEVLER CAMİİ’Nİ YIKIP YENİLİYOR

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

ferahevler-camii-1

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Deprem yönetmeliğine uygun olmayan ve ihtiyacı karşılayamayan Ferahevler Mahallesi Camii, Sarıyer Belediyesi tarafından yıkılarak yenileniyor. 650 kişilik cami yenilendiği zaman 950 kişilik kapasiteye ulaşacak.

ferahevler-camii-3

Ferahevler Camii Derneği, Sarıyer Belediyesi’ne müracaatta bulunarak, mahalle camiinin küçük olduğu için talebi karşılayamadığını ve depremde yıkılma tehlikesi olduğunu söyledi. Bunun üzerine harekete geçen belediye görevlileri yaptıkları incelemede caminin deprem yönetmeliğine uygun olmadığını gördü.

ferahevler-camii-4

OTOPARK NAMAZ KILMA ALANI OLDU

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla caminin yıkılarak yenilenmesine karar verildi. Mahalleye bugün götürülen iş makineleriyle caminin yıkımı başladı. Caminin yıkım yapım süresince mahalle sakinlerinin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için geçici olarak kapalı bir otopark alanı namaz kılmak üzere ibadethaneye dönüştürüldü ve yeni bir şadırvan abdesthane oluşturuldu.

ferahevler-camii-6

Ferahevler Muhtarı Turan Öztürk, 650 kişi kapasiteli eski caminin yenilendiği zaman 950 kişilik bir kapasiteye ulaşacağının bilgisini verdi. Muhtar Öztürk, desteklerinden dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

ferahevler-camii-7

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 3 Kasım 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz