Sarıyer Belediyesi: Şiddete tolerans gösteremeyiz!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

basin-aciklamasi_635959891593660606_ayracSarıyer Belediyesi, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edilen “Golden” cinsi köpeğin, bir çalışan tarafından ağır şekilde darp edilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Belediye yetkilileri, gerekli soruşturmanın başlatıldığını ve şiddete tolerans göstermeyeceklerini söyledi.
_ayrac

Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uysal cinsteki bir köpeğin ağır şekilde şiddete maruz kalması Türkiye’nin gündemine oturdu. Geçtiğimiz günlerde sokakta başıboş dolaşırken bulunarak merkeze getirilen “Golden” cinsi Sindi adlı köpeğin, bir görevlinin şiddetine maruz kaldığı ve kafatasını çatladığı ortaya çıktı.

“ŞİDDETE TOLERANS GÖSTERMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Olayın duyulmasının ardından Sarıyer’deki hayvan severler rehabilitasyon merkezine akın ederken, Sarıyer Belediyesi de konuyla ilgili inceleme başlattı. Belediye adına Belediye Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun rehabilitasyon merkezine gelerek, hayvan severlerle görüştü. Coşkun konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir köpeğe uygulanan şiddete yönelik adı karışan personele ilişkin gerekli işlemler başlatılmış olup, Sarıyer Belediyesi’nin olaya tolerans göstermesi söz konusu değildir” dedi.

SORUMLULAR HAKKINDA GEREKLİ İŞLEMLER BAŞLATILDI

Yaşananların ardından merkezde görevli veterinerlerin olaya müdahale ederek, tutanak tuttuğunu ifade eden Coşkun, “İvedilikle konunun üstüne gidilerek, sorumlu kişiler hakkında gerekli işlemler başlatıldı. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Kısırkaya Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde eksiklikler olabilir, fakat asla hayvanlara yönelik şiddet vb. davranışlara izin verilemez. Böyle bir duruma karışan personel için de kayıtsız kalınamaz” ifadelerini kullandı.

MERKEZDE YALNIZCA BAKIMA MUHTAÇ HAYVANLAR KALABİLİYOR

Merkezin sağlıklı hayvanlara barınma hizmeti vermediğini belirten Coşkun, “Rehabilitasyon Merkezi hasta, yaralı ve bakıma muhtaç durumda olan hayvanların alındığı, tüm tedavi işlemlerinin tamamlanmasının ardından tekrar alındığı yere bırakıldığı bir süreci yerine getirmektedir. Sağlıklı bir hayvanın Merkez’de barınması söz konusu değildir” diye konuştu.

“HAYVANSEVERLERE KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Hayvan severlerden gelecek projelere açık olduklarını ifade eden Coşkun, “Bu sebeple hayvan severlerin, vatandaşların istedikleri saatte Merkez’e girmesi hem kendi sağlıkları hem de hayvanların sağlığı açısından uygun değildir.

Bu sebeple gelen vatandaşlar, belli program dâhilinde içeriye alınmaktadır. Belirlenen ziyaret saatlerinde kapısı herkese açık olan Merkez’e yönelik yeni proje ve desteklere de Sarıyer Belediyesi olarak açığız. Hayvanlara yönelik her türlü şiddete sonuna kadar karşı olan duruşumuz değişmeden devam edecektir. Bu konuda bizimle hareket etmek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

sariyer-de-agac-operasyonu1

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 12 Nisan 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz