Sarıyer Belediyesi’nden Zülfü Livaneli’nin 50. sanat yılına özel sergi!

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi; müzisyen, edebiyatçı ve barış elçisi Zülfü Livaneli’nin 50.sanat yılında sanatçının adına yakışır bir sempozyum ve sergi düzenliyor. Üç farklı oturumdan ve konu başlığından oluşacak (Müzik – Anılar/Dostluklar – Edebiyat) sempozyumda ulusal ve uluslararası konuklar konuşmacı olarak yer alacak.

“Vietnam Savaşı Simgesi Kız” Kim Phuc Konuklar Arasında

14 Aralık’ta Zülfü Livaneli adına düzenlenen sempozyum için Türkiye’ye gelecek isimler arasında Vietnam Savaşı sırasında Napalm bombası atıldığı sırada çekilen fotoğrafta küçük bir kız olarak yer alan ve savaşın sembolü haline gelen Kim Phuc da bulunuyor.

In this Sept. 25, 2015 photo, Kim Phuc poses for a photo at a hotel in Miami. Phuc arrived from her home in Canada to undergo a series of laser treatments to reduce the scars and pain she has endured for 40 years following an attack on her village during the Vietnam war. (AP Photo/Nick Ut)

Yaşadığı olay sonrası birçok operasyon geçiren ve yaşaması mucize olarak görülen Phuc, Zülfü Livaneli gibi UNESCO iyi niyet elçisi olup bir dönem kendisiyle birlikte görev yapmıştır. Bugün 53 yaşında olan Kim Phuc Kanada’da yaşıyor. “Kim Vakfı” ile çocuk savaş kurbanlarını iyileştirmek için çaba sarf ediyor.

Alman Piyanist Henning Schmiedt, Murat Meriç, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Selahattin Duman, Prof.Onur Bilge Kula, Zafer Köse, Feridun Andaç, Zeynep Oral ve Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban’ın konuşmacı olarak yer alacağı sempozyuma birçok önemli isim davet edildi.

“BARIŞA VE ÖZGÜRLÜĞE ADANMIŞ BİR YAŞAM” SERGİSİ

14 Aralık’ta Tarabya Oteli’nde saat 11.00-17.00 arasında gerçekleştirilecek sempozyumun ardından konuklarla birlikte Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ne geçilerek Zülfü Livaneli’nin kişisel eşyalarının ve fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı yapılacak.

Beğen
Beğendim Sevdim Komik İlginç Üzüldüm Kızdım

Bu haber 13 Aralık 2016 tarihinde yayınlanmıştır. (2 sene önce)

Habere yorum yaz